Historie

velocipediste-logo

Od kdy se vlastně lyžuje na Meziříčsku?

0000358-0008Za vše mohli místní velocipedisté. Začalo to v roce 1888, tedy před 130 lety.

Číst více...

Vlastimil Milostný

kamaradi z_hazene_zleva_dole_Bořek_BílekJaroslav_Pešek_Vlastík_MilostnýNarodil se 8. ledna 1922 v Černé jako druhý syn řídícího učitele. Jeho otec byl přeložen na větší školu do Rudíkova, kde Vlastík strávil převážnou část svého mládí. Reálné gymnasium studoval ve Velkém Meziříčí, kde maturoval v roce 1942 (zde v těžké roli mladšího bratra výtečného studenta Karla). Po maturitě se vyučil a pracoval jako elektromontér u firmy Vávra a synové.

Číst více...

Velkomeziříčský rodák Alois Hradecký

portretNarodil se 1. září 1917 v malém domku naproti lihovaru. Celý život ho oslovovali „Pavle". Na základní školu chodil ve Velkém Meziříčí. Následně se s rodiči a mladším bratrem Reném přestěhovali do Znojma a později do Prahy, kde na Vyšehradě postavil strýc jeho maminky rodinný dům.

Číst více...

Blízkovské lyžování v létě

PICT4546Vzpomínka na III. letní lyžařské závody ve skoku prostém na lyžařském můstku v Blízkově, které uspořádal DSO Sokol Blízkov v neděli 12. července 1953 – tedy před 65 lety.

Číst více...

Příběh mužů z fotografie

lyzariV minulém čísle, v článku o Jaromíru Blechovi, je společná fotografie s kamarády na Studnicích v roce 1943. Existuje také druhá, kde si fotoaparát vyměnili Pavel Hradecký s Vlastíkem Milostným. O Jaromíru Blechovi a jeho tragické smrti se dozvědí až po osvobození.

Číst více...

Vzpomínka na sportovce, kteří se svobody nedočkali

Ladislav DolezalLadislav Doležal – všestranný sportovec, v letošním roce by se dožil 95 let.

Narodil se 18. dubna 1923 ve Velkém Meziříčí. Po absolvování měšťanské školy se v letech 1937–1940 vyučil strojnímu zámečnictví a automechanictví u Jindřicha Lišky v auto-moto-dílně ve Velkém Meziříčí. Hudebně se vzdělával a v roce 1933 se začal učit na housle v hudební škole Hlaholu, kterou tehdy vedl ředitel Maršál. Později hrával na jazz trubku a také rád zpíval. Po vyučení krátce pracoval u stavební firmy. V prosinci 1941 odešel jako automechanik do Prahy k Fiat servisu, jehož majitelem byl Rudolf Schroth, a zde působil do února 1942. V dubnu téhož roku nastoupil jako zámečník ve firmě Skodawerke Adamsthal, zde také hrával kopanou se škodováckým okřídleným šípem na dresu. Své působení zde ukončil v září 1944.

Číst více...

Jaromír Blecha

Zprava Jaromír Blecha, uprostřed Vlastimil Milostný – Studnice, Nové Město na Moravě 1943.Letošního února jsme si připomněli jeho nedožitých pětadevadesátin.

Narodil se 25. února 1923 v Hodově. S rodiči a sestrou bydleli v Mostištích. Studoval na velkomeziříčském gymnáziu a po maturitě v roce 1941 se stal úředníkem Hasičské pojišťovny. Jeho otec František Blecha byl řídícím učitelem v Mostištích, ale také jednatelem XIX. hasičské župy a náčelníkem hasičského sboru v Mostištích. Jeho sestra Milada rovněž studovala gymnázium, kde maturovala v roce 1940.

Číst více...

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru