Závodní lyžování

Registrace na závody najdete v sekci Závody a přihlášky.

Finále ČP a Mistrovství ČR ve SKICROSSU na Pradědu


IMG-20240407-WA0016Dva poslední závody letošní sezóny se uskutečnily o víkendu 6.-7.4. na Pradědu. Byl to poslední kopec, který měl ještě v České republie sníh, a tak jsme se těšili na parádní závěr sezóny. Bohužel sněhu za poslední týden strašně odtálo a tak připravit závody pro kolegy z Tabačka racing teamu byl takřka nadlidský úkon, sníh odtával přímo před očima. Od úterý každý den přehrnovali zbytky sněhu a vše už  vypadalo dobře, ale čtvrteční déšť vše zase změnil. Náš sedmi členný tým (Dana Harvey, Anička Novotná, Karin Bradáčová, Šárka Vaverková a Marek, Vojta a Ondra Doležalovi) vyrazil už ve čtvrtek, aby mohl potrénovat. Nakonec se v pátek podařilo, i s naší pomocí, uspořádat tréninky. V sobotu ráno ale vše začalo nanovo. Velké odtání sněhu a takřka beznadějná úprava tratě. Vše se nakonec ale dalo do sjízdného stavu. V plánu byly 2 kvalifikace a závod MČR. Bohužel po odjetí kvalifikací, kdy jedna byla pro MČR a druhá pro finále ČP, Jury rozhodla, že trať není bezpečná pro rozjížďky ve čtyřech a tak se výsledky vyhlašovaly podle času z kvalifikací. V té první pro MČR se nejlépe dařilo Markovi, který v katedorii přípravka obsadil 2. místo a stal se vícemistrem ČR. Dana a Anička, po chybě a pádu na jedné z těch těžších překážek, vypadly a jízdu nedokončily, Ondra a Vojta zajeli jízdu slabšího výkonu a tak se na stupně neprobojovali. Druhou kvalifikaci pro finále ČP už byly výkony kvalitnější. Marek v přípravce a Dana v juniorkách obsadili 2. místo a konečně se zadařilo i Ondrovi a vybojoval 1. místo. Pro holky to byl hlavě výjezd na nasbírání zkušeností do dalších ročníků. Vojta zajel trochu slabší jízdu a tak opět stupně nedobyl.
Sezóna, která byla na sníh velice slabá, je u konce. Poslední výjezd už čeká jen Danu Harvey do švédského Idre Fjäll na Mistovství světa juniorů, které se jede 13.-15.4. a Dana tam odlétá ve čtvrtek, dva dny po maturitních zkouškách. Tak držme palce ať se zadaří skvělý výsledek jak na maturitě tak v závodě.IMG-20240406-WA000020240406 163646IMG-20240405-WA000920240406 16203920240405 124735

Závodní víkend na Šacberku

IMG-20240302-WA0002O víkendu 2.a.3.3. se konaly ve Skiareálu Šacberk u Jihlavy 4 závody v obřím slalomu. Jeden pořádal náš SKI KLUB Velké Meziříčí, dva HB SKI TEAM - ty byly součástí Lyžařského poháru Vysočiny, a jeden pořádaly TJ Němčičky. Ten se počítal do Jihomoravského lyžařského poháru. Po týdenních konzultacích mezi hlavními pořadateli a provozovatelem vleku se až v pátek v 15 hod. rozhodlo o uspořádání závodního víkendu. Hned po tomto rozhodnutí začalo bohužel pršet a tak nastaly další komplikace. Vše ale dopadlo dobře a po nočním úsilí, kdy parta trenérů a rodičů ze SKI KLUBU VM, HB SKI TEAM a Němčiček musela ve 22 hodin večer vyrazit na přípravu kopce a po 4hodinách práce spolu s rolbaři a provozovatelem Pavlem Havlíčkem připravili kopec pro kvalitní závody. A tak se všechny čtyři závody v obřím slalomu nakonec uskutečnily. Za účasti téměř 150 závodníků v každém závodu si potom všichni užili super lyžařský víkend. Z našeho SKI klubu vyjela opět početná 30-ti členná skupina závodníků, která posbírala řadu umístění na stupních vítězů. Ti nejúspěšnější byli mezi kategorii myšáci Eva Mervová a Marek Doležal, v přípravce Adéla Wasserbauerová a Daniel Rojka, v předžácích Nikol Wasserbauerová a Ondra Doležal, v ml. žácích Šárka Vaverková, v st. žácích Mia Bíbrová, v juniorech Tomáš Malec a v dospělých Dana Mervová a Aleš Rojka. Svého prvního vítězství dosáhla také v jednom ze závodů Nela Wasserbauerová. Za zmínku stojí ještě jmenovat výkon Marka Baleje, který prakticky bez tréninku s přehledem vyhrál oba závody, do kterých nastoupil. Podrobné výsledky najdete na www.kastlecup.cz a na www.JMLP.cz. Ještě jednou velké poděkování všem, kdo se závody pomohli a také lyžařům, kteří se závodů zúčastnili.IMG-20240305-WA0021IMG-20240305-WA0015IMG-20240303-WA0004IMG-20240305-WA0019

IMG-20240303-WA0003

Úspěšný návrat po zranění Dany Harvey

DSC00844 kopiePo 1,5 leté pauze způsobené zraněním se Dana Harvey opět vrátila do evropského světa skicrossu s ještě větším odhodláním než dříve. První start Evropského poháru žen absolvovala v německém Grasgehrenu, kde se jí sice nepodařilo projít sítem kvalifikace, ale i přesto se nevzdala a ukázala, že má obrovskou sílu vůle a odhodlání.
Ve svém dalším závodě v italském San Pellegrinu Dana ukázala skvělé výkony, když se jí podařilo postoupit z kvalifikace do finálových rozjížděk obou závodních dnů. Přes obtížný start v prvním závodě nakonec dojela na skvělém 12. místě, což nejenže byl její nejlepší výsledek po zranění, ale také nejlepší výsledek českého skicrossu v tomto závodě. Ohromným příslibem do dalších startů je navíc i pomyslné 3. místo mezi juniorkami.
Díky těmto výkonům si Dana zajistila dostatek bodů pro nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se uskuteční ve švédském Idre Fjäll v polovině dubna. Předtím se však chystá absolvovat sérii závodů Evropských pohárů a FIS závodů, kde bude mít další příležitost ukázat své schopnosti a bojovat o další úspěchy.DSC00188 kopieDSC00668 kopie

Hory začínají na Fajťáku

Foto I_copyPřesto, že se Fajťák řadí k menším lyžařským areálům, může se pyšnit skvělou připraveností svahu a dobrou organizací. Sportovcům nabízí dobré zázemí a začínajícím lyžařům výukové kurzy lyžování.
Letošní velkou lyžařskou školu navštěvovalo 70 začátečníků. Kurz obsahoval 20 výukových hodin rozložených do tří víkendů. Malí lyžaři zahájili výuku vždy rozcvičkou a protažením těla, dále už následovala rovnovážná a zdokonalující cvičení. V žádné škole nesmí chybět smích, zábava ani motivace, a tak se zkoušely různé legrácky, třeba jízda pozadu, či otáčení se za jízdy kolem své osy. Lyžaři se naučili dostat se bezpečně ze svahu dolu a bezpečně zpět vlekem nahoru. Převážná většina začínajících lyžařů si zatím osvojila umění jízdy v pluhu. Ti starší zvládli smýkaný oblouk a procvičovali nácvik jízdy po hranách. Všichni pak úspěšně projeli závěrečný závod mezi brankami.
Velká lyžařská škola měla letos své první volné víkendové pokračování, které plynule navazovalo na naučené dovednosti a cílem bylo především zdokonalení v pohybu. Nabídku využilo bezmála 20 dětí.
Bylo nám velkou ctí nabídnout dětem radost na sněhu a doufáme, že se i nadále budeme potkávat na svahu ????
Vedení a instruktoři SKI Velké Meziříčí

Foto II

Zárukou dobrého lyžování jsou najeté kilometry; lyžaři se tak stávají dokonalejší, sebejistější a rychlejší.

Více FOTO na NOVINYVM

Závodní víkend v Karlově

IMG-20240127-WA0006O víkendu 26.-28.1. 2024 vyjel takřka celý závodní tým na soustředění a závody na sjezdovku Klobouk do Karlova pod Pradědem.
V pátek 26.1. byly celý den na programu tréninky. Nejprve ráno měli žáci a junioři trénink od 7 do 9 hod. obří slalom a po hodinové pauze se pustili do slalomu. Odpoledne se k nim přidali i závodníci kategorie předžáků a mladších a společně ještě měli další 2 hodiny obří slalom.
A tak po vydatném dni už zbyl čas závodníkům jen na večerní strečink a trenérům nastala pilná práce nachystat 26 párů lyží na sobotní závody. Jelikož začalo v pátek odpoledne pršet, čekalo se, že ze sjezdovky bude jedna ledová hora, což se taky v sobotu ráno potvrdilo, museli trenéři hlavně hodně nabrousit hrany.
V sobotu se nejprve opět vydali žáci na závody UKZ -Pohár Jarka Drápely v obřím slalomu a mladší závodníci si dali zatím dopolední trénink na sjezdovce Myšák. Po skončení dopoledních UKZ jsme se opět sešli všichni na Klobouku. Od nejmladších 2017 až po dospělé a se konal druhý závod Lyžařského poháru Vysočiny v obřím slalomu. Jak jsme už zmiňovali, trať měla parametry Fisových závodů, ať už délkou, ale hlavně preparovaným zmrzlým podkladem, takže kopec vydržel nápor cca 250 závodníků během dne bez náročnější úpravy. V UKZ se z našich nejlépe v obřím slalomu vedlo Mii Bíbrové 7. místo a Honzovi Bartošovi 8. místo. V odpoledním závodu LPV už jsme posbírali podstatně více medaili v myšácích 2. místo Marek Doležal, v přípravce 1.místo Dan Rojka, 2.místo Lukáš Bartoš a v děvčatech 2. místo Adéla Wasserbauerová, ve starších žácích 2. místo Jirka Vaverka, v juniorech byl 3. Vojta Večeřa a v dospělých 2. místo Matouš Bradáč a 3. Aleš Rojka, v rodinných týmech vyhráli Rojkovi a 2. místo obsadili Wasserbauerovi.
V neděli se konal druhý díl poháru Jarka Drápely ve slalomu, kde se nejlépe vedlo opět Mii Bíbrové 9. místo, Báře Rösslerové 11. místo a mezi klukama Jirka Vaverka na 13. místě. Mladší kategorie si udělali ještě dopolední trénink opět na sjezdovce Myšák a odpoledne se po náročném víkendu vydali všichni domů. Víkend to byl pro závodníky náročný, ale dodal mnoho důležitých zkušeností, natrénovaných jízd a hodin na náročném kopci. Důležité také bylo, že jsme mohli takto hromadně vyrazit jako celý tým.
Kompletní výsledky najdete na www.kastlecup.cz, a na SLČR sekce výsledky.IMG-20240127-WA0018IMG-20240127-WA0017IMG-20240127-WA0016IMG-20240127-WA0025IMG-20240127-WA0019IMG-20240127-WA0009

Skicrossový začátek sezóny

20240120 140547První soustředění na 3 dny odjeli do Beskyd mezi svátky 26.-29.12. jen Ondra, Vojta a Marek Doležalovi, kde se díky horším sněhovým podmínkám trénoval obří slalom a starty na asi 60m startovací sekci.
Dana Harvey (členka české reprezentace) začala se skicrossem po 21.měsíční pauze způsobené zraněním při závodě Evropského poháru. První závody, kterým předcházelo 5ti denní soustředění, byly ve Švédsku v Idre Fjäll, kde se umístila na 8.místě mezi JUN FIS. Začátkem ledna odjela Dana do Rakouska na Reiteralm 8.-15.1., kde se jela série závodů - 2x FIS JUN (4., 6.misto), 2xEC, 2x FIS (10., 5.misto). EC se zúčastnila pouze první den, kdy měla v kvalifikaci pád a narazila si ruku. Z Reiteralmu se přemístila do Lenku 18.-19.1. (Švýcarsko) opět na EC, kde byly závody kvůli počasí zrušeny.
A tak díky tomu Dana z Lenku jela rovnou do Jezerného na ČP FIS 19.-21.1. 2024. Zde se jely 2 závody Českého poháru kategorie FIS. Tam už jeli taky další závodníci klubu Karin Bradáčová, Vašek Vrábel, Ondra, Vojta a Marek Doležalovi. Konečně za krásného zimního počasí a dobře připravené trati se mohlo začít letos závodit i v Čechách. V pátek jsme měli možnost trénovat na postavené trati a v sobotu a neděli se už jely závody. Dana se umístila v sobotu na 1.mistě, ale v neděli závody vynechala a tak se mohla věnovat mladým závodníkům z našeho klubu, což byl hlavní cíl setkání na závodech a možnosti předávání zkušeností. Pro Karin to byly vůbec první závody Skicrossu a tak sbírala hlavně odvahu před některými skoky. Nakonec se s touto disciplínou popasovala velice dobře, odjela všech 6 rozjížděk, nabrala cenné zkušenosti a mezi děvčaty mladších žáků získala 2x 2. místo. Vašek díky posunu do starší kategorie na tom byl podobně a i on se s letošními prvními závody popasoval statečně, bohužel se mu nepodařilo dostat do velkého finále a obsadil 2x 6. místo. Vojta po pokažených startech, na kterých musí zapracovat, dopadl stejně 2x na 6. místě. Ondrovi nevyšly sobotní závody, ale v neděli už vyšlo vše jak mělo a získal 3. místo. Nejlépe si vedl benjamínek Marek, který v souboji s o 3 roky staršími chlapci v kategorii přípravky z 6ti rozjížděk by 1x třetí, 2x druhý a 3 x první. Díky tomu obsadil celkově 2x 2.místo. Výjezd do Jezerného hodnotíme jako úspěšný.

Nadcházející plán Dany:
3.-4.2. EC v Grasgehrenu GER
16.-17.2. EC v San Pellegrino ITA

Ostatní závodníci mají v plánu jen Český pohár, kdy nejbližší závod se uskuteční 17.-18.2. v Polevsku.20240120 14175120240121 12204620240120 141335

20240120 140850

 

Madeja sport cup – Annaberg

 

20240112 124833První dva závody Madeja sport cupu  (Moravskoslezký pohár přípravky a předžáků se uskutečnily na Annabergu v Jeseníkách, v sobotu 13.1. Z našeho SKI KLUBU vyrazila skupina 8. závodníků. Adéla a Nikol Wasserbauerovy, Anna Novotná, Daniel Rojka, Lukáš Bartoš a Marek, Vojta a Ondra Doležalovi. Na závody jsme vyrazili už ve čtvrtek, protože se podařilo zajistit trénink na stejném kopci v pátek od 7 do 10hod. Odpoledne jsme museli přejet na trénink do Karlova, kde jsme trénovali starty a techniku ve volných jízdách. V sobotu jsme za mrazivého, ale slunečného počasí -9°C, vyrazili opět na Annaberg už na ostré 2 závody, dopoledne první a druhý odpoledne. Jelikož to byly jedny z prvních závodů v sezóně, sešlo se na 50 závodníků v kategorii. Na skvěle připraveném obřím slalomu se našim závodníků celkem dařilo, Nejlepších umístění dosáhla Adéla, která obsadila 7. a 11. místo, Lukáš 8. a 9. místo. Niky 8. a 10.místo, Daniel 11. a 13. místo. Ondra 2x 25. místo. Pro Aničku s Vojtou to bylo sbírání zkušeností z větších závodů a tak dojížděli ve čtvrté desítce. Marek ročník 2017 mohl na vyjímku startovat v kat. přípravky a i jemu se podařilo porazit pár starších závodníků. Kompletní výsledky a průběh poháru můžete sledovat na www.madejasportcup.cz. Celkově to hodnotíme jako podařené výsledky a snad i s lepšími podmínkami na trénování se budou zlepšovat i výsledky. Do konce ledna nás čekají každý víkend závody pohárů Vysočiny, Madejacupu, nebo Český pohár ve Skicrossu. Tak držte palce ať výkony jsou jen a jen lepší a hlavně ať nepřijdou další zranění, jako se stalo Viktorce Dvořákové na soustředění ve Špindlerově Mlýně. Pro ni bohužel sezóna skončila. Tak přejeme brzké uzdravení.20240113 15412520240113 15331120240113 11210520240113 105200

 

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru