pátek 16.2.2018 - Šacberk

neděle 18.2.2018 - Hlinsko

neděle 4.3.2018 - Fajtův kopec

UKZ - Špičák

IMG 1586_aO víkendu 13.1.-14.1. se Natálie Malcová a Dana Harvey poprvé vydaly na závody i na Šumavu. V sobotu se na sjezdovce Špičák u Železné Rudy jel slalom. Obě holky skončily hned za sebou, Dana na 17., Natka na 18. místě. V nedělním obřím slalomu dojela Natka na 20. místě, Dana v druhém kole spadla.IMG 1587bIMG 3153

Pohár OH - Červená Voda

IMAG1829V neděli 7.1.2017 se v Červené Vodě konal první závod POH. Závod se tentokráte jel na Svitavské sjezdovce směrem do Čenkovic a vypravilo se na něj 13 našich dětí. I přes velkou nepřízeň počasí (mlha, teplota nad nulou, koryta v branách) se podařilo závod uskutečnit a naši se také neztratili. Nejlépe si vedl Tomíno Malec – 5. místo v předžácích, Jana Scheerová 9. a Vojta Večeřa - 10.místo v mladších žácích a Ondřej Fischer - 10.v starších žácích.
Amálka Bíbrová (16.), Nela Wasserbauerová (17.), Adam Krbeček (22.), Veronika Švandová (14.), Šimon Večeřa (28.), Nedojeli/dis: Pavel Bartoš, Tadeáš Bíbr, Barbora Fischer, Hanka KrčálováIMAG1839

UKZ - Stoh

ATrojice našich děvčat – Natálie Malcová, Karolína Balejová a Dana Harvey se po SG v Říčkách vydaly na sjezdovku Stoh ve Špindlerově Mlýně na dva dvoukolové závody v obřím slalomu. V sobotu 6.1. se Káji i Natce dařilo, z 68 závodnic dojely na 24, resp.27.místě. V neděli zabojovala Kája, skončila na výborném 16. místě. Natka měla závod také skvěle rozjetý, v druhém kole bohužel spadla. Daně se závody úplně nevydařily a skončila na rozhraní 3 a 4 desítky závodnic. CB

Říčkovský Super G

SG
Na začátku nového roku se Natálie Malcová, Dana Harvey a Karolína Balejová vydaly do Říček, aby si zde poprvé vyzkoušely závody v Super G. Pro Natku s Danou to bylo vůbec první seznámení s touto disciplínou a právě Dana předvedla skvělý výkon, když se umístila na 23., resp. 26. místě.

První UKZ v nové sezóně

IMG 4019UKZ na Stohu

O víkendu 16.-17.12. se na sjezdovce Stoh konaly první UKZ v nové sezóně. Jednalo se o 2 dvoukolové slalomy a z našich lyžařů se do Špindlerova Mlýna vydala Natálie Malcová a Karolína Balejová.

Natka skončila v sobotu na velmi pěkném 24. místě, v neděli se posunula ještě výš, když byla klasifikována na 19. místě. Pro Káju to byly první UKZ v mladším žactvu a vedla si také skvěle. V prvním i druhém závodě skončila 26.

Natka měla obě kola vždy vyrovnaná, Káji se pokaždé povedlo více kolo druhé, ve kterém musela dohánět ztrátu z prvního.

UKZ Kouty

V neděli se z Krkonoš Natka s Kájou přesunuly na UKZ do Jeseníků. Na závody tentokráte v obřím slalomu se k nim v Koutech připojila Dana Harvey.

V pondělí se dařilo nejlépe Káji, skončila na výborném 24. místě, Natka po chybě v prvním kole byla 35. a Danuška spadla. Dana měla smůlu i v úterý. V prvním kole měla z holek daleko nejlepší čas, v druhém bohužel opět spadla. Kája dojela 28. a Natka 41.IMG 4025IMG 4017

Závody Pfelders

První české závody se paradoxně konaly v Italii. Pořadatelem byl již druhým rokem oddíl Ski Klub Velké Meziříčí v čele s hlavními organizátory Vraislavem Čamkem a Tomášem Ouvínem.

Co se týče počasí, v termínu 9.-10.12. byla horší hlavně viditelnost. Za celou dobu na kopec nezasvítilo sluníčko, středisko se navíc nachází v kotlině obklopeno horami, takže je velká difuze a lze stěží vidět pod nohy. Většina závodníků si na to stěžovala, s čímž pořadatelé samozřejmě nemohou nic dělat. Přírodní sníh byl namíchaný s umělým, takže podložka byla tvrdá.
Druhý den se počasí zhoršilo, sněžilo, zvedal se vítr a na startu byla naměřena teplota -23,2° C. Viditelnost se vlivem sněžení ještě více zkomplikovala, takže docházelo k častým výpadkům závodníků.

Účast se oproti loňskému roku mnoho nezměnila. Startovalo na 100 mužů a 50 žen z vice jak 15 zemí světa, objevily se i neobvyklé země např. Ghana nebo Senegal. V ženské kategorii se na start postavila i Kanaďanka, které vyhrála Světový pohár, 3x stála na stupni vítězů ve WC a pravidelně zde startuje v první třicítce.

Nejlepší z našich závodnic byla Verča Čamková - na 8., res.5. místě., ale jak sama říká, mohla být výše.
„Já osobně se svým výkonem nejsem spokojená. Vždy se mi povedlo jen jedno kolo, ale na to se v lyžování nehraje. Odjakživa mám problém, pokud nevidím pod nohy, nebo když je rozbitá trať a bohužel na těchto závodech se to sešlo jedno s druhým. Jsem ráda, že se nám tu podařilo aspoň týden předem dobře potrénovat. Doufám, že se mi ten trénink podaří prodat na jiných závodech."

Velký dík patří také 12.-ti člennému týmu v čele s Vraťou Čamkem, který se oba dva dny staral o stavbu a skvělou údržbu tratě.

První trénink místního závodního oddílu v nové sezóně

foto-2017-zahajeniV sobotu 9.12.2017 začala pro lyžaře místního závodního oddílu nová sezóna. Hlavní svah Fajtova kopce je perfektně připraven a tak se zde mohl uskutečnit první trénink. Hlavním cílem letošní sezóny je Olympiáda dětí a mládeže, které se zúčastní děti z našeho Ski klubu a místních škol. Jedná se o disciplíny v Alpském lyžování, Skicrossu, Snowboardu a Snowboardcrossu. Přejeme hodně úspěchů.