Závodní lyžování

Registrace na závody najdete v sekci Závody a přihlášky.

Krajské centrum talentované mládeže v alpském lyžování

PODPORIL KV RGB zakladniKrajské centrum talentované mládeže v alpském lyžování oblasti Vysočina bylo založeno při SKI KLUBU Velké Meziříčí, z. s. v roce 2020.

Hlavním cílem centra je zajištění kvalitních tréninkových podmínek pro talenty ve věku 6 – 18 let tak, aby byl zajištěn jejich další výkonnostní rozvoj v úzké návaznosti na lyžařskou činnost. Zároveň s tím centrum vytváří podmínky pro výchovu budoucích členů TSM Vysočina kde zajišťuje podporu talentů i z jiných klubů v kraji Vysočina a KCTM kromě toho také zajišťuje i pravidelné vzdělávání a školení svých trenérů.

Finální zlatá jízda Sáry Strnadové

Sara-Strnadova-02Vítězná finálová jízda z ruského Krasnojarsku snowboardcrossové závodnice Sáry Strnadové, která ji vynesla zlatou medaily a hlavně titul mistryně světa!

Pohled na takové záběry se neomrzí. Sáro děkujeme a přejeme další podobné úspěchy!

 

 

Medaile Sáry Strnadové na MS

Sara-Strnadova-a-Bruno-Tatarko-bronz-MSJ-2021Snowboardcrossová závodnice Sára Strnadová a zároveň členka SKI klubu Velké Meziříčí reprezentuje město na mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v ruském Krasnojarsku. Sára zvítězila v dnešním individuálním závodě a stala se tak mistryní světa ve snowboardcrossu v juniorské kategorii!

 Vítězné tažení zakončila Sára Strnadová v týmovém závodě bronzovou medailí. Společně se svým reprezentačním kolegou Brunem Tatarkem nestačili pouze na ruský a francouzský tým.

Po titulu mistryně světa ve snowboardcrossu v juniorské kategorii je to další medaile z ruského Krasnojarsku, kterou velkomeziříčská snowboardcrossová závodnice získala.

!!! GRATULUJEME !!!

Sara-Strnadova-a-Bruno-Tatarko-zlato-MSJ-2021 Sara-Strnadova-03

 

Sara-Strnadova-02 Sara-Strnadova-04 Sara-Strnadova-05

Mistrovství světa juniorů

Sára StrnadováMinulý týden odstartovalo v ruském Krasnojarsku MS juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu. O medaile bojuje i 27 českých sportovců.
Ve dvanáctičlenné výpravě akrobatických lyžařů tvoří největší část skicrossaři a jednou z nich je i Kateřina Neumanová. Ještě o tři více závodníků je v Krasnojarsku českých snowboardistů. Mezi snowboardcrossaři je také Sára Strnadová. Obě závodnice reprezentují nejen CR, ale i Ski Klub Velké Meziříčí jehož členkami jsou. Sára do dějiště odletěla již 18.3, Katku čeká let v pondělí 22.3. a závody pak 26. a 27.3. Děvčatům držíme palce na nejlepší možný výsledek a snad i medaile.

Katka Neumanová20200912 143725

Evropský pohár a další úspěch Sáry Strnadové

IMG-20210306-WA0001

O víkendu se konaly další závody Evropského poháru v Rakouském Montafonu. V sobotu 6.3. Sára vybojovala 3. místo a v neděli 7.3. po pádu ve finálové rozjížďce dojela na 4. místě. Nyní Sára 18.3. odlétá na MS juniorů do Ruského Krasnojarsku.

Kája Balejová, brambory v Andoře a cesta po Balkánu

IMG-20210314-WA0014S ohledem na současnou covidovou situaci, která zasáhla i lyžařský svět, Karolína absolvovala tréninky v Itálii, Rakousku a Polsku a na své první závody si musela počkat až do února. Mezinárodní lyžařské závody, na které se Kája vypravila, se konaly v Andoře. Výlet letecky přes Amsterdam a Barcelonu. V Andoře se jely závody ve slalomu, obřím slalomu a také v paralelním závodě týmů. Dvojzávod v SG byl nakonec zrušen kvůli nepříznivému počasí.
V závodech SL a GS Kája skončila pokaždé těsně pod stupněm vítězů, kdy v druhém kole vylepšovala svoji jízdu z prvního kola o několik míst. V závodě týmů Kája reprezentovala Česko v kategorii dívek U16 a nakonec český tým prohrál až ve finále s týmem Španělska a bral 2. místo.
Poslední závodní den byl opět slalomový, místo zrušeného SG a pro změnu si Kája vyjela opět 4. místo.
Do Andorry Kája neodjížděla, po svých zdravotních problémech z minulé sezóny, s velkým očekáváním, a tak její umístění v první pětce a pokaždé jako nejlepší Češka, bylo odměnou za čas strávený v trénincích.

BALKÁN
Vzhledem k tomu, že byly žákovské závody v ČR, a také další mezinárodní závody nakonec zrušeny, se část žákovské reprezentace vydala na neobvyklou cestu po Balkánu. První závody se konaly v Srbsku. Po 11 hodinové cestě, přes Bělehrad, do rozsáhlého a krásného lyžařského střediska Kaopanik.
Zde byly v plánu závody GS a SL. Celkem se závodů zúčastnilo více jak 14 států. První den byl tréninkový, na rozkoukání. Druhý den se jel závod obřího slalomu, kde se Karolíně podařilo vyjet skvělé první místo. A jak to bývá, jednou jsi nahoře a jednou dole, další den se jel slalom a Karolína vypadla hned v první kole.
Ihned po závodě, jsme se sedmihodinovým přejezdem přes srbské pohraničí, přesunuli do Bosny. Do areálu nedaleko Sarajeva, lyžařského střediska Bjelašnica, kde se konaly v roce 1984 Zimní olympijské hry. Tady byly na pořadu opět závody v GS, SL a SG. V Bjelašnici nás provázelo krásné slunečné počasí po celý závodní týden, a proto se závody konaly v ranních hodinách, což není příliš obvyklé.
V prvním závodě, a zbytečném respektu z tratě, Kája skončila čtvrtá. Ve slalomu třetí a v posledním závodním dnu bylo SG vítězné. Ve druhém SG, po znatelně sluncem ohřáté trati, si vyjela třetí místo.
A tak z Balkánu odjíždíme obohaceni novými zážitky, poznáním nových krajů a krásných lyžařských středisek, které jim můžeme závidět. Kdo ví, jestli byla tato cesta tou první a poslední, či díky pandemickému omezení, nás příští sezóna opět zavede do těchto vzdálených, ale lyžařsky krásných míst.IMG-20210314-WA0016IMG-20210314-WA0011IMG-20210314-WA0010IMG-20210314-WA0009IMG-20210314-WA0015IMG-20210314-WA0013IMG-20210314-WA0008

 

První stupně vítězů Sáry Strnadové v Evropském poháru

IMG-20210301-WA0008 2021Poprvé v kariéře Sára Strnadová vystoupala na stupně vítězů Evropského poháru. Snowboardcrossařka SKI KLUBU Velké Meziříčí si v rakouském Reiteralmu dojela pro bronzovou medaili. O den později ve druhém závodě ve stejném dějišti přidala ještě umístění v TOP 10.

Stupňům vítězů byla Strnadová velmi blízko už v polovině února na podniku Evropského poháru ve Valmalencu, v italském středisku na ni však zbylo nepopulární čtvrté místo. I tak se ovšem jednalo o její dosavadní kariérní maximum. To osmnáctiletá závodnice nyní dokázala znovu posunout.
Na další zastávce druhého nejlepšího seriálu snowboardcrossařů v rakouském Reiteralmu si Strnadová v sobotu 27.2. po vítězství v kvalifikaci dojela v hlavním závodě pro bronz, když ve velkém finále nestačila pouze na vítěznou Margaux Herpinovouz Francie a druhou Maevu Estevez z Andory. V neděli 28.2. si pak Sára po třetí příčce v kvalifikaci dojela v hlavním závodě pro desáté místo.IMG-20210301-WA0010 2021IMG-20210301-WA0009 2021

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru