Závodní lyžování

Registrace na závody najdete v sekci Závody a přihlášky.

Madeja sport cup – Annaberg

 

IMG-20230107-WA0012Dne 7.1.2023 se v lyžařském středisku SKI Annaberg v Jeseníkách konaly první a od Vánoc vůbec jediné závody v Alpských disciplínách na území České republiky. Závody byly vypsané pro kategorii přípravka a předžáci. Z našeho SKI KLUBU se účastnilo 6 závodníků. Viktorka Dvořáková, Daniel Rojka, Tóňa, Vojta a Ondra Doležalovi (všichni kategorie přípravka) a Tomáš Bém (předžák). Celkem na tento závod dorazilo na 200 závodníků z celé republiky. Protože nikde jinde se nedá uspořádat závod, dorazily kluby i z Karlových Varů, Ještědu, Šumavy, Krkonoš aj. Pro naše závodníky to bylo hlavně o nasbírání zkušenosti, protože jsme neměli možnost za celou přípravu udělat jediný trénink v brankách. Celkem to tedy byl ostrý start do letošních závodů. Nejlépe se podařilo zajet závody Viktorce Dvořákové, která obsadila 22. a 17. místo a Ondřej Doležal 23. a 21. místo. I tak to pro všechny byla především velice cenná zkušenost a přes minimum tréninku podali solidní výkon.
Bohužel i nadále se všechny závody zatím ruší a i možnost trénování v České republice není zatím možná a tak zvažujeme od 12. do 16. výjezd do Rakouska, pokud tedy aspoň tam by nám někdo umožnil možnost tréninku.IMG-20230107-WA0011IMG-20230107-WA0017IMG-20230107-WA0009

IMG-20230107-WA0008

 

Stubai 2 22.11.- 27.11.2022

IMG-20221125-WA0003Soustředění druhý ledovec - výběr závodníků na ODM
Po prvním ledovci na Stubai jsme byli velice unavení, ale nic nás neodradilo od toho, abychom tam jeli další týden. Čekali jsme, že to bude ještě náročnější, a naše představy se také splnily. Jelikož to byla příprava na ODM, tak jsme na sobě hodně mákli. Byli jsme zde od úterý do neděle. Jelo nás 7 z našeho týmu. Po celý týden jsme se zaměřovali na slalom, obří slalom a nějaké kondiční tréninky. Náš den vypadal tak, že jsme vstávali okolo 6 ráno. Nachystali jsme si věci, udělali hygienu a vyrazili připraveni na snídani. Z hotelu byl odjezd okolo 6:45. Když jsme dorazili na středisko čekali jsem okolo půl hodiny ve frontě, kde jsme se mohli přezut, obléct a připravit na kopec. Když jsme vyjeli na kopec kde nás čekal trénink, nejprve jsme si udělali rozcvičku, nějaké cvičení a 2 volné jízdy. A šlo se do tratě. Nejdříve byla prohlídka, abychom si řekli, kde si máme dát pozor. Potom, co jsme dotrénovali, se šlo na oběd, kde jsme si vybrali na co máme chuť, od polívek po zákusky. Pak se konal další trénink. Poté se jelo na ubytování. Měli jsme čas na vybalení, následovala svačina. Po svačině, odpočinku, nás čekal další kondiční trénink, kde jsme měli kratší výklus, nějaké cviky a protahování. Po večeři jsme měli rozbory, kde jsme měli naše videa z tréninku, a říkali si co máme zlepšit. Kdybychom to měli celé shrnout ledovec se nám strašně líbil, dokonce jsme i jednoho dne vyrazili do jumpparku . Myslíme, že nám to hodně dalo, a třeba vyjedeme i nějaké dobré výsledky a pomůžeme Kraji Vysočina zvítězit.
Za náš SKI KLUB se soustředění účastnili Mia Bíbrová, Bára Rösslerová, Nela Wasserbauerová, Pavel a Honza Bartošovi, Vašek Vrábel a Jiří Vaverka.
Díky trenérům za super připravené soustředění, závodníci

 

Stubai 1 8.11-13.11.2022

IMG-20221207-WA0000Opět po roce se vydala skupina našich závodníků na dlouho očekávané lyžařské soustředění na rakouském ledovci Stubai v termínu 8. – 13.11. 2022. Tohoto termínu soustředění se zúčastnili závodníci napříč všemi kategoriemi od kategorie přípravky až po ty nejstarší. Po letní pauze to tak byl pro všechny první kontakt se sněhem a předpověď počasí slibovala opravdu sluncem zalité hory.
Více jak sedmihodinovou cestu auty si závodníci zpříjemňovali sledováním televize, k radosti řidiče zpěvem i neustálými výkřiky „Kdy už tam budem?". Po příjezdu ve večerních hodinách jsme zjistili, že auto s večeří zůstalo na dálnici s poruchou. Tohle nikoho ale nezaskočilo, díky dobré zásobě od rodičů. Následovalo ubytování, chystání lyžařského vybavení a po poradě i těšení na pestrý a náročný program dalšího dne.
Některé budíček v 6:00 dost zaskočil, ale rozkaz zněl jasně. Byly i tací, kteří odjíždějící auta téměř dobíhali polooblečení, ale natěšení na první sklouznutí na sněhu s azurovou oblohou. Zkušení a znalí závodníci z minulých soustředění se trpělivě starali o ty nejmladší a společně zvládali náročné přesuny lanovkou. Čas strávený v kabině nepromarnili pohledem na krásná panoramata, ale věnovali ho obouvání a oblékání. Po vystoupání do nadmořské výšky 3000 m.n.m. zbývalo už jen poctivé rozcvičení a doping v podobě hroznového cukru. Závodníci byli rozděleni do dvou družstev podle věkové kategorie.
První den se nesl spíše v duchu volných jízd a opakování všech dovedností, které jsme zapomněli. Jako každý den se po náročném lyžování končilo asi 14:30 a cestu zpět jsme unaveni věnovali pohledu na prosluněné hory. Po návratu na hotel ovšem nepřišel jen vysněný odpočinek, ale sprcha, svačina a nástup na odpolední suchou přípravu. Opět po rozdělení do dvou skupin jsme se věnovali běhání, posilování, vytrvalosti, ale i procházkám či plavání v místním bazénu. A to, před čím jsme si mysleli, že jsme ujeli 800km daleko následovalo hned poté – a to škola! Pak už závodníky čekala jen večeře, videorozbory, strečink a porada na další den.
Program byl neúprosný a další dny byly ve stejném duchu, jen volné jízdy nahradil tvrdý trénink v branách – ať slalomových či obřákových. Přesto jeden večer byl nezapomenutelným dobrodružstvím pro nás všechny. Ne nadarmo se říká, že třetí den bývá kritický. Při soustředěním a pečlivém procházení videorozborů se hotelem rozezněl požární poplach. Po vykouknutí z pokoje a zjištění, že se vlastně nic neděje, jsme si zavřeli dveře, aby nás siréna nerušila a pokračovali dál. Ovšem po pár minutách se ukázalo, že s planým poplachem to nebyla až taková pravda... hotel pohltila tma a křik všichni ven. Mnozí opustili hotel v pyžamech a ponožkách. Ti nejmenší čekali na verdikt hasičů v teple dodávek a o ostatní se postarali hasiči s dekami a sousedé s poskytnutím zázemí ve svých garážích. Po dvou hodinách jsme se mohli bezpečně vrátit zpět na hotel.
Po čtyřech vyčerpávajících dnech strávených na sjezdovce jsme se už všichni těšili na návrat domů. Unaveni, ale spokojeni jsme se vydali na dlouhou cestu zpět, zpříjemněnou trenéry slíbenou návštěvou McDonalda. Ve večerních hodinách už nás vítala náruč rodičů. Soustředění z pohledu trenérů a závodníků bylo příjemné, kamarádské a už se všichni nedočkavě těšíme na blížící se sezónu.IMG-20221207-WA0004IMG-20221207-WA0003

Podzimní LPV ukončen

 

celkové vyhlášeníO víkendu 1. a 2.10. se konaly další dva závody Lyžařského poháru Vysočiny

První závod se konal na Křemešníku, kde se běžel přespolní běh. Z našeho Ski klubu vyrazilo 15 závodníků, napříč všemi kategoriemi. V náročném kopcovitém terénu a za příznivého podzimního počasí, získali naši závodníci skvělých výsledků.
1. místo – Eva Mervová(myšáci), Bára Mervová (přípravka dívky), Ondřej Doležal (přípravka kluci), Jiří Vaverka (starší žáci),
2. místo – Viktorka Dvořáková (přípravka dívky), Daniel Rojka (přípravka kluci), Marek Balej (starší žáci)
3. místo – Marek Doležal (myšáci), David Rojka (starší žáci)

V neděli jsme pak pořádali suchý slalom na Fajtově kopci. Tam dorazil letos zatím největší počet závodníků (85). Taky tady se domácí závodníci ukázali, že podzimní fyzická příprava se vyplácí.
Skvělých výsledků dosáhli
1. místo -Tereza Pavlíková, Viktorka Dvořáková, Kristýna Neumanová a Vojta Večeřa
2. místo – Eva Mervová, Marek Doležal, Karin Bradáčová,
3. místo – Rósa Doležalová, Bára Mervová, Lukáš Bartoš, Marek Balej, Dana Mervová
Dále pak v neděli odpoledne se ještě uskutečnilo celkové vyhlášení Lyžařského poháru Vysočiny 2021/2022, které se původně mělo konat přímo u výrobce lyží Sporten v Novém městě na Moravě, ale nakonec z provozních důvodů bylo přesunuto k nám na Fajtův kopec. Tam se vyhlašovalo 90 závodníků ve všech věkových kategoriích. Velký dík tady paří sponzorům -  firmám SPORTEN, X-TLINE, Město Velké Meziříčí, ALPA a POEX, díky kterým jsme mohli závodníkům předat kromě pohárů a diplomů i věcné ceny
Velké poděkování patří také všem závodníkům za skvělou reprezentaci klubu a také všem, kdo pomohli s uspořádáním závodu na Fajtově kopci a celkového vyhlášení.
Všechny podrobné výsledky závodů i celkové z loňského ročníku najdete na www.sportencup.cz
Teď už jen vydržet s přípravou do zimy, dobře potrénovat a doufat, že zima bude k lyžařům přívětivá a bude dostatek možností ať už na trénování nebo na uspořádání závodů. Hlavním cílem letošní sezóny bude Zimní Olympiáda dětí a mládeže, která se koncem ledna koná ve Špindlerově Mlýně a další republikové závody. Držme palce ať se vše vydaří.Závody Suchý_slalom_Fajtův_kopec

Křemešník

 

 

Závod v Hlinsku

IMG-20220918-WA0000V neděli 18.9.2022 proběhl za deštivého počasí další díl Sporten cupu. Tentokrát se jednalo o suchý slalom v Hlinsku. Z tohoto závodu, který byl početně daleko méně obsazený než Kožichovice a doufejme než bude i závod na Fajtově kopci, přivezli naši závodníci celkem 7 medailí.

 

Kemp Skicrossařů v Jablonci

 

IMG-20220918-WA003420220918 124645Od 16. do 18.9. se konal Skicrossový kemp od nejmladších kategorií předžáků po juniory. Z našeho klubu vyrazili Amélie Bíbrová, Barbora Rösslerová, Dana Harvey (ta po zranění zatím jen jako poradce a zapisovatel pro mladší kolegy), Ondra, Vojta a Marek Doležalovi. Hlavním cílem byly fyzické srovnávací testy. Víkendové počasí nabouralo naplánované aktivity a tak se program musel změnit. Sobotní trénink a testy se zvládly i přes velký déšť, ve kterém museli účastníci odběhnout 12-ti minutový běh. Odpoledne se vyrazilo na 12-ti km výšlap po okolí Jablonce. V neděli, kdy bylo na programu trénování startů a skoků na umělé hmotě se počasí zhoršilo a tak byl po drobném rozcvičení trénink ukončen. Naši svěřenci ho alespoň využili a vyrazili na atletické Mistrovství ČR podpořit a fandit kamarádům z TJ Sokol Velké Meziříčí, kteří měli z nečekané návštěvy radost.
Další plánovaný výjezd je začátkem října na Polevsko.IMG-20220918-WA0029IMG-20220918-WA0033IMG-20220918-WA0024

 

V Kožichovicích byl zahájen Sporten CUP

IMG-20220911-WA0006V sobotu 10.9. 2022 se v Kožichovicích uskutečnily první dva závody letošního ročníku Sporten cupu, kterého se ve všech kategoriích zúčastnili i závodníci našeho SKI KLUBU.
Dopoledne se konal přespolní běh. Od nejmladší kategorie, která běžela 600m, až po 3 500 m běžící dospělé. Na zlato dosáhly Eva a Bára Mervovi, Bára Rösslerová.
Odpoledne závody pokračovaly suchým slalomem. Na zlato dosáhla Tereza Pavlíková.

pdf20220910_Vysledky_Suchy_slalom_Kozichovice.pdf

pdfBeh_Zdarsky_2022_výsledky.pdf

IMG-20220911-WA0003IMG-20220911-WA0008

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru