Závodní lyžování

Registrace na závody najdete v sekci Závody a přihlášky.

První přípravné závody LPV a APV 9.10. v Kožichovicích

září Kožíchovice_copy_copy_copyJiž tradičně začaly přípravné závody Kästle cupu „Lyžařského poháru Vysočiny" v rodišti zakladatele lyžování Mathyase Žďárského v Kožichovicích. Za krásného počasí se dopoledne konal přespolní běh, kde závodilo 94 závodníků a v odpoledních hodinách si závodníci odběhli ještě suchý slalom, kde startovalo na 70 závodníků. Z našeho SKI KLUBU se účastnilo 24 závodníků napříč kategoriemi od myšáků po dospělé. V dopoledním přespolním běhu jsme získali 5 zlatých, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili, v odpoledním přespolním běhu jsme počet navýšili na 6 zlatých, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile.
Další závody nás čekají 17.9. - suchý slalom v Hlinsku, 7.10. přespolní běh na Křemešníku a 8.10. na Fajtově kopci dopoledne suchý slalom a po obědě slavnostní vyhlášení loňského ročníku.

pdfVysledky_Beh_Zdarsky_2023_copy.pdf

pdf20230909_Vysledky_Suchy_slalom_Kozichovice_copy.pdf

 

 

 

Soustředění Nové Město na Moravě 18.-23.8.2023

IMG-20230821-WA0004Opět po roce jsme zahájili přípravu na novou sezónu soustředěním, tentokráte v Novém Městě na Moravě, kde jsme bydleli na internátě SOŠ v počtu 24 závodníků. Letos jsme zažívali opravdu letní počasí s teplotami kolem 30 °C, takže jsme konečně také využili místního koupaliště na plavání a osvěžení.Díky ubytování ve 4 patře jsme za šest dní vyšli a sešli 1582 schodů. Opět jsme využívali areálu Vysočina arény s možností trailů a pumptrecku. Mladší závodníci (ročník 2013- 2017), ujeli na kole přes 50 km, na in-linech bruslích asi 5 km, naběhali spousty kilometrů (jen každé ráno při rozcvičce se naběhalo 5x 3,6 km) a dalších cvičení. Starší kategorie žáků a pár z ročníku 2013 najeli na kole přes 100 km a na bruslích cca 10 km. Celé soustředění bylo zaměřené na motoriku a dynamiku. Denně jsme začínali 7,20 hod rozcvičkou a končili po 20 hod závěrečným procvičením, protahováním a jógou.

Vše se obešlo bez větších zranění a úrazů, což je nejdůležitější. Závodníci byli spokojeni a unaveni a to byl hlavní cíl. Velké poděkování všem zúčastněným ať už z řad závodníků tak i trenérům.20230819 152342IMG-20230822-WA0039IMG-20230822-WA0037IMG-20230820-WA000020230819 192028

Czech open v travním lyžování

O2Dalším závodem, kterého se závodníci Ski klubu Velké Meziříčí zúčastnili, byl Czech open, který se jel v Předklášteří ve ski areálu Klínek v sobotu 17.6. Tento svah pro nás není cizí, protože ho 1x týdně využíváme jako tréninkový. Závod není zařazen do série závodů Českého poháru a závodí se pouze v kategoriích talent, přípravka, předžáci a mladší žáci. Zprvu krásné slunečné počasí vystřídal déšť, ale jak se později ukázalo, i našim závodníkům pršelo štěstí. Po tréninkových jízdách následoval ostrý start a jako vždy začínala kategorie talent – tedy naše pětice závodníků. Každý závodník odjel čtyři kola, z nichž se započítávaly dva nejlepší časy. Závod s vyšším počtem kol sliboval napínavou podívanou až do samého konce a boj s časem v bránách o stupně nejvyšší. V prvním dopoledním závodě si vyjel bronz Jiří Vaverka, stejně jako Anna Novotná. Odpolední závod pak zvládl zajet na místo 3. Jiří Vaverka, stejně jako jeho sestra Šárka.

Závodníci opět odvedli skvělou práci a parádní výkon, ke kterému jistě přispěla podpora rodičů jako fanoušků. Všem velké poděkování!O3O1

Závodníci Ski klubu Velké Meziříčí po 26ti letech na Českém poháru v travním lyžování

ČP1Poslední slova trenérů z přípravného soustředění „ Za 14 dnů na start!" se změnila ve skutečnost. Skupina závodníků Ski klubu Velké Meziříčí, mezi travaři nazývaná talenti, neváhala ukázat své nabyté zkušenosti ze soustředění i tréninků. Absolutní premiérou byl závod Český pohár v travním lyžování na Svinci v Beskydech pořádaný 26. – 28.5. Pětice závodníků si vyjela poměřit síly se svými soupeři a určitě neudělala ostudu, přestože se jedná o náročné letní dny strávené v zimní výbavě na sjezdovce. Celý závodní víkend začínal pátečním odpoledním tréninkem, pokračoval sobotními tréninky a závody (jeden dopolední a jeden odpolední závod GS) a končil dopoledním tréninkem a závodem v neděli.
První závod byl pro všechny plný očekávání, své zkušenosti získávali nejen závodníci, ale i trenéři. Tréninkové jízdy nikoho nepřekvapily, ale prohlídka trati pěšky a odspodu nahoru všechny! Nicméně pozornost závodníků při prohlídce, skvěle připravený obří slalom i kopec, hodiny tréninků a báječná atmosféra závodu i nám, nováčkům, přinesla cenné kovy. První závodní den, v sobotu, získal stříbro Jiří Vaverka ml., bronz Viktorie Dvořáková. Bára Mervová si vyjela místo 4. a Šárka Vaverková 5.
I druhý den závodu se závodníkům dařilo. V obřím slalomu se radoval z bronzu Jiří Vaverka, stejně jako Šárka Vaverková. 4. místo patřilo Viktorii Dvořákové a 6. Báře Mervové. Všichni odjížděli z prvního závodu spokojeni a s pochvalou od reprezentačních trenérů za jejich výkony dostatečně namotivováni do dalších soutěží.

Na druhý závod Českého poháru vyjeli závodníci do Jizerských hor, ski areál Javorník. Na tříhodinovou cestu se vydali v pátek 7.7., kde v krásném areálu s výhledem na Ještěd strávili opět tři prosluněné tropické dny. V plné zimní výbavě a v závodních kombinézách to bylo opravdu hodně náročné. Závodními disciplínami byl všem již známý obří slalom, slalom a na páteční poradě trenérů jsme se dozvěděli, že závodníky čeká i SuperG. Disciplína, na kterou děti zatím neměli možnost trénovat. Tréninky a závody zvládali v plném nasazení a čekání na výsledky jednotlivých závodů prokládali koupáním v přilehlé vodní nádrži, protože teploměr ukazoval místy i nemilosrdných 35 stupňů. První závodní den odstartoval obřím slalomem, který je našim závodníkům nejbližší. Tady zazářil Jirka Vaverka ml., který získal nádherné 1. místo. I holkám se velmi dařilo. Šárka Vaverková dojela 2. a Bára Mervová obsadila 3. místo. Odpoledne přišlo na program již zmiňované SuperG. Po předchozím zkráceném tréninku kvůli tropickému počasí už se začalo naostro. Obavy byly zbytečné. V téhle disciplíně zazářila krásným 2. místem Šárka Vaverková, Jirka Vaverka dojel na místě 3. a Bára Mervová získala 5. místo. V neděli závodníky čekal slalom. Ze čtyř ostrých startů se započítávaly dva nejlepší časy, to znamenalo napínavý závod a boj o cenné setiny. Nakonec i slalom přinesl krásné výsledky. Šárka Vaverková vybojovala 2. místo, Jirka Vaverka 3. a Bára Mervová místo 4. I další závod dětem přinesl nejen krásné ocenění v podobě medailí, pochvalu z úst mistra světa Martina Štěpánka za odvedené výkony, ale i cenné zkušenosti do dalších bojů o příčky nejvyšší.
Velké poděkování však patří také panu Petru Zezulovi za jeho podporu a motivaci našich travních lyžařů. Je to sport náročný, který má svoje kouzlo a moc se o něm nemluví, přestože Velké Meziříčí v něm patřilo mezi.ČP4ČP3ČP2

 

Vyhlášení Českého poháru skicrossu

20230430 122318_copyVe Velkém Meziříčí proběhlo 30. dubna vyhlášení ČP skicrossu z uplynulé sezóny. Vyhlašovalo se celkem 35 závodníků v 6. kategoriích.

V mužské kategorii dominoval závodník Josef Petřek, který porazil svého soupeře Jakuba Lomského a získal zlatou medaili. Na třetí příčce se umístil Jakub Pivnička, který společně se svými dvěma kolegy ukázal, že český juniorský skicross má slibnou budoucnost.

V ženské kategorii se nejvíce prosadila Zuzana Hnyková, která si připsala zlatou medaili. Na druhém místě se umístila Diana Cholenská, která se letos dokázala prosadit i na dospělém Mistrovství světa v Gruzii. Bronzovou pozici obsadila Ivana Česáková.

V juniorské kategorii se opakovalo pořadí z mužské kategorie, když první tři příčky obsadili Petřek, Lomský a Pivnička. V juniorské ženské kategorii zvítězila Zuzana Hnyková, následovaná Ivanou Česákovou a Dianou Cholenskou.

V kategorii přípravek dívek se z Velkého Meziříčí na stupně vítězů probojovala Viktorie Dvořáková, která obsadila 2. místo. V kategorii přípravek chlapců se na 2. příčce umístil Ondřej Doležal, zatímco Vojtěch Doležal bral 3. místo. V kategorii starší žáci se Jiří Vaverka umístil na 4. příčce, stejně jako Amélie Mia Bíbrová v kategorii starší žákyně.

Dana Harvey tentokrát neobhajovala titul v kategorii žen a junorek, jelikož se zotavovala z předchozího zranění. Avšak nyní je zpět v tréninku a připravuje se jako členka juniorské reprezentace na nadcházející sezonu.

Výsledky Českého poháru skicrossu potvrzují rostoucí úroveň českých závodníků v této disciplíně. Jejich úspěchy na domácích i mezinárodních soutěžích svědčí o talentu a tvrdé práci, kterou do svého tréninku vkládají. Gratulujeme všem vítězům a přejeme jim mnoho dalších úspěchů do budoucna.IMG-20230531-WA0009IMG-20230531-WA0007

 

Co blbneš, zima už skončila! aneb návrat travního lyžován mezi závodníky Ski klubu Velké Meziříčí

IMG-20230520-WA0005„Co blbneš, zima už skončila!" byla první reakce okolí na otázku, co děláme teď v dubnu v Orlických horách. „No, přece lyžujeme!"
22. dubna vyjela čtveřice nadšenců poprvé okusit kouzlo travního lyžování na první tréninkové soustředění do Českých Petrovic. Začátky nebyly vůbec snadné a taky poměrně bolavé při zjištění, že se tyto lyže nedají opravdu snadno zastavit. Poprvé jsme měli při lyžování propocené kombinézy a zažili úporné vedro. I přes to všechno nás travní lyžování natolik chytlo, že se závodníci zúčastnili dalších třech tréninkových soustředění v následujících dvou měsících. Druhé soustředění se konalo znovu v Českých Petrovicích na konci dubna, kde už závodníci z volných jízd přešli do obřího slalomu. Na třetí soustředění, které se konalo na kopci Svinec v Beskydech, už vyjela početnější skupina čítající 10 členů. Nejnáročnější svah neodradil ani začátečníky a odměnou jim byla velká pochvala od „trenérů travařů". Rázem závodníci zapomněli na velikou únavu, mastné ruce od oleje, nekonečně se opakující mazání a umývání lyží.
Po týdenní pauze se závodníci vydali na poslední ze čtyř soustředění do zapadlé pohraniční vesničky Orlického Záhoří. Nádherné středisko, krásný mírný svah a slunečné počasí po celý víkend byla nádherná tečka za celým vstupem do travního lyžování a přípravy do nadcházející sezóny.
Během celých dvou měsíců, kromě celovíkendových tréninků, se závodníci jezdili zdokonalovat na tréninky do Předkláštěří, Ski areál Klínek. Zde získávají další zkušenosti s prudkým svahem a jízdou v branách nejen obřího slalomu, ale i náročnějšího slalomu.
Při posledním víkendovém soustředění došlo na otázku "co dál"?. V očích trenérů travařů byla jasná volba....Český pohár! Chvilky zdráhání závodníků už narušila jen slova „Za 14 dnů na start!"IMG-20230513-WA0004IMG-20230527-WA0001IMG-20230527-WA0005

Školení instruktorů

Na závěr lyžařské sezóny se od 22.do 26.3. 2023 konalo na Fajtově kopci školení instruktorů lyžování. Na 30 účastníků se během 5ti dnů zdokonalovalo ve výuce a dovednostech lyžařů a nabíralo informace o nových  trendech výuky. Vše se odehrálo pod vedením zkušeného lektora Karla Štuli (šéf lektorského sboru Kraje Vysočina SLČR) a kurz, kterého se zúčastnili učitelé Třebíčska, Bíteše, Křižanova, Velkého Meziříčí, Pozďatína a také instruktoři našeho Ski klubu, byl zakončen praktickými zkouškami a testem. Nakonec se i přes velice jarní počasí podařilo celý kurz zvládnout a užít si tak poslední 4 dny na lyžích v letošní sezóně.

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru