Rozhledna ROP

Na 43. zasedání Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod byl schválen projekt „Rozšíření infrastruktury cestovního ruchu na Fajtově kopci o stylovou rozhlednu s příslušenstvím“, pod registračním číslem CZ.1.11/2.1.00/28.01393. Příjemce, Ski klub Velké Meziříčí, díky úspěšně zpracované žádosti o dotaci získá prostředky na stavbu rozhledny z Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Celkové způsobilé výdaje projektu činí 9 mil. Kč, přičemž z dotace bude hrazeno 5,4 mil. Kč.

Na Fajtově kopci dojde k vybudování nové vzhledově i konstrukčně unikátní rozhledny ve tvaru šroubovice DNA o výšce 36 m, v její podsadě bude veřejné WC, úschovna/půjčovna sportovních a turistických potřeb, doplňkový prodej map, suvenýrů, balených nápojů a potravin. Taktéž dojde k úpravě nejbližšího okolí rozhledny, doplnění o mobiliář a úpravě směrového turistického značení k rozhledně.

loga-rozhledna

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru