Kája Balejová, brambory v Andoře a cesta po Balkánu

IMG-20210314-WA0014S ohledem na současnou covidovou situaci, která zasáhla i lyžařský svět, Karolína absolvovala tréninky v Itálii, Rakousku a Polsku a na své první závody si musela počkat až do února. Mezinárodní lyžařské závody, na které se Kája vypravila, se konaly v Andoře. Výlet letecky přes Amsterdam a Barcelonu. V Andoře se jely závody ve slalomu, obřím slalomu a také v paralelním závodě týmů. Dvojzávod v SG byl nakonec zrušen kvůli nepříznivému počasí.
V závodech SL a GS Kája skončila pokaždé těsně pod stupněm vítězů, kdy v druhém kole vylepšovala svoji jízdu z prvního kola o několik míst. V závodě týmů Kája reprezentovala Česko v kategorii dívek U16 a nakonec český tým prohrál až ve finále s týmem Španělska a bral 2. místo.
Poslední závodní den byl opět slalomový, místo zrušeného SG a pro změnu si Kája vyjela opět 4. místo.
Do Andorry Kája neodjížděla, po svých zdravotních problémech z minulé sezóny, s velkým očekáváním, a tak její umístění v první pětce a pokaždé jako nejlepší Češka, bylo odměnou za čas strávený v trénincích.

BALKÁN
Vzhledem k tomu, že byly žákovské závody v ČR, a také další mezinárodní závody nakonec zrušeny, se část žákovské reprezentace vydala na neobvyklou cestu po Balkánu. První závody se konaly v Srbsku. Po 11 hodinové cestě, přes Bělehrad, do rozsáhlého a krásného lyžařského střediska Kaopanik.
Zde byly v plánu závody GS a SL. Celkem se závodů zúčastnilo více jak 14 států. První den byl tréninkový, na rozkoukání. Druhý den se jel závod obřího slalomu, kde se Karolíně podařilo vyjet skvělé první místo. A jak to bývá, jednou jsi nahoře a jednou dole, další den se jel slalom a Karolína vypadla hned v první kole.
Ihned po závodě, jsme se sedmihodinovým přejezdem přes srbské pohraničí, přesunuli do Bosny. Do areálu nedaleko Sarajeva, lyžařského střediska Bjelašnica, kde se konaly v roce 1984 Zimní olympijské hry. Tady byly na pořadu opět závody v GS, SL a SG. V Bjelašnici nás provázelo krásné slunečné počasí po celý závodní týden, a proto se závody konaly v ranních hodinách, což není příliš obvyklé.
V prvním závodě, a zbytečném respektu z tratě, Kája skončila čtvrtá. Ve slalomu třetí a v posledním závodním dnu bylo SG vítězné. Ve druhém SG, po znatelně sluncem ohřáté trati, si vyjela třetí místo.
A tak z Balkánu odjíždíme obohaceni novými zážitky, poznáním nových krajů a krásných lyžařských středisek, které jim můžeme závidět. Kdo ví, jestli byla tato cesta tou první a poslední, či díky pandemickému omezení, nás příští sezóna opět zavede do těchto vzdálených, ale lyžařsky krásných míst.IMG-20210314-WA0016IMG-20210314-WA0011IMG-20210314-WA0010IMG-20210314-WA0009IMG-20210314-WA0015IMG-20210314-WA0013IMG-20210314-WA0008