LPV na Fajtově kopci

lpv-fajtak-unor-08V neděli 28.2. pořádal Ski klub Velké Meziříčí další díl LPV. Tento závod se měl původně konat v Hlinsku, pro nedostatek sněhu se ale přesunul na Fajtův kopec. Přestože toto rozhodnutí padlo pouhé 2 dny před závodem, pořadatelé stihli vše perfektně zorganizovat a i počasí nakonec docela klaplo.

Závod tradičně začínal kategorií Myšáci, kde závodily předškolní děti. Po nich přišla na řadu přípravka, ve které vybojoval Tomíno Malec bronzovou medaili. Následovali Předžáci, zde Natka Malcová obsadila druhé místo a pro třetí místo si dojela Dana Harvey a Martin Vondráček.

Nejúspěšnější pro Ski klub VM byla kategorie Mladší žákyně, kde velkomeziříčské lyžařky obsadily všechny 3 stupně – vítězná Hanka Krčálová byla následována Sárou Strnadovou a Zuzkou Rašovskou. Ve starších žákyních si s tratí nejlépe poradila Katka Neumanová, byla stříbrná, mezi chlapci potom Honza Vondráček bronzový. Druhou zlatou pro VM vybojovala v kategorii Dospělí Tereza Neumanová. Poslední 2 díly LPV se konají za týden v Novém Městě.