LPV 2015/2016 zahájen

DSC_1109O víkendu byl závody v Kožichovicích a na Jalovci odstartován letošní Lyžařský pohár Vysočiny.

V Kožichovicích se jednalo o přespolní běh s hromadnými starty a podle věkových kategorií byla trasa dlouhá od 600 m - 4500 m. Pro Ski klub Velké Meziříčí vybojovalo medaili celkem 6 dětí. Tu nejcennější s přehledem Zuzana Rašovská a Petr Vokoun, stříbrnou sestry Kristýna a Kateřina Neumanovy a bronzovou Natálie Malcová a Robin Strnad. Těsně pod stupni zůstala na 4. místě ještě Karolína Balejová.

Následující den se pořádal na Jalovci suchý slalom, kdy závodníci během zdola nahoru zdolávají trasu vytyčenou na sjezdovce. Reprezentanti našeho klubu zde byli ještě o něco úspěšnější než v Kožichovicích. V přípravce zvítězila Kristýna Neumanová, v mladších žákyních Hanka Krčálová a ve starších Kateřina Neumanová a Filip Vošmera. Stříbrné medaile dovezli Bára Fischer, Robin Strnad a Honza Vondráček, bronzové pak Natka Malcová, Tomíno Malec a mezi nejmladšími chlapci poprvé i Adam Krbeček. K tomu leze přičíst ještě „bramborové“ medaile pro Verču Švandovou, Olivera Harvey, Sáru Strnadovou a Ondřeje Fischera.