Úspěšný start do závodů pro velkomeziříčskou závodnici Veroniku Čamkovou

Veronika-VMO uplynulém víkendu se konaly na beskydské Karolínce první žákovské republikové kvalifikační závody v alpských disciplínách. Počasí sice nebylo ideální, ale pořadatelé vše zvládli na jedničku a připravili vynikající podmínky pro kvalitní závody. V sobotu byl na programu závod ve slalomu. Veronice trať vyhovovala a s náskokem celých čtyř sekund na druhou závodnici získala první vítězství v této sezoně.

Takový rozdíl mezi vítězem a druhým nikdo nečekal, vypadalo to, jakoby velkomeziříčská závodnice měla kategorii sama pro sebe. Na nedělní dopoledne pořadatelé přichystali pro mladé závodníky závod v obřím slalomu. I v tomto závodě Veronika zvítězila a dala jasně soupeřům najevo, že je na letošní sezonu velmi dobře připravena, a že se bude v každém závodě prát o příčku nejvyšší.

Těchto závodů se zúčastnili i další sportovci z velkomeziříčského Ski klubu. Tereza Neumannová v sobotním slalomu i nedělním obřím slalomu skončila na 25. místě a Petr Molák ve slalomu vypadl v druhém kole a obří slalom dokodčil na 39. místě.

Lepší start do sezony si snad čtrnáctiletá závodnice nemohla přát. Věříme, že veškeré vynaložené úsilí, litry potu a hodiny strávené na atletickém stadionu, na kole nebo v posilovně, se Veronice vrátí. A v podobě vítězství na co nejvíce závodech jak českých, tak i mezinárodních jí budou tou největší odměnou. Bude to i odměna pro lidi , kteří pomáhají Veronice těchto úspěchů dosáhnout. Skol.