První závod Poháru Orlických hor

obrazek_4V neděli 5.1.2014 se uskutečnil první závod Poháru Orlických hor v Červené vodě, kterého se zúčastnilo i několik členů oddílu Ski klub Velké Meziříčí. Část našich závodníků se do Orlických hor vydala již v pátek večer, aby se zúčastnila sobotního oficiálního tréninku a vyzkoušela si i jízdu v mlze, kdy jde vidět pouze od jedné branky ke druhé.

Pořadatelům se podařilo i přes špatné sněhové podmínky a nočnímu dešti připravit kvalitní, tvrdou trať, kterou vyzkoušelo celkem 220 závodníků. Je to podstatně vyšší číslo, než v minulých ročnících, jelikož téměř všechny ostatní závody v celé ČR byly kvůli počasí zrušeny.

obrazek_2Z našich závodníků si nejlépe vedla Denisa Vošmerová, která vybojovala úžasné 2. místo, pouze 0,19 sec.
od zlata. Tamara Bočková, která ještě v sobotu ráno bojovala s horečkou, získala skvělé 3. místo. Mladší ze sourozenců Vošmerových Filip přešel letos do starší kategorie. Přesto si vyjel krásné 4. místo, pouze 0,06 sec. od bronzu (ve svém ročníku by byl první).

Ani ostatní naši závodníci se neztratili. Na 13. místě se umístila Žaneta Vrábelová, v silné konkurenci 43 závodnic dojela Natálie Malcová na 16.místě, Sára Krbečeková byla 20 a Klára Sikorová 25. Na zkušenou
se vydal i Tomáš Malec, který v nejvíce obsazené kategorii Přípravka (51 chlapců) obsadil v boji s o 2 roky staršími soupeři 35.místo (ve svém ročníku by byl na 5.místě). Smůlu si vybral Ondra Fischer, kterému se při jízdě vypnula lyže a upadl.

Další závod Poháru Orlických hor by se měl uskutečnit na konci ledna v Čenkovicích. Doufejme, že se počasí umoudří a napadne více sněhu.

_MG_3744_original_MG_3800_original_MG_3945_original_MG_3946_original_MG_4120_original_MG_4126_original_MG_4127_original_MG_4180_original_MG_4211_original