Skicrossový začátek sezóny

20240120 140547První soustředění na 3 dny odjeli do Beskyd mezi svátky 26.-29.12. jen Ondra, Vojta a Marek Doležalovi, kde se díky horším sněhovým podmínkám trénoval obří slalom a starty na asi 60m startovací sekci.
Dana Harvey (členka české reprezentace) začala se skicrossem po 21.měsíční pauze způsobené zraněním při závodě Evropského poháru. První závody, kterým předcházelo 5ti denní soustředění, byly ve Švédsku v Idre Fjäll, kde se umístila na 8.místě mezi JUN FIS. Začátkem ledna odjela Dana do Rakouska na Reiteralm 8.-15.1., kde se jela série závodů - 2x FIS JUN (4., 6.misto), 2xEC, 2x FIS (10., 5.misto). EC se zúčastnila pouze první den, kdy měla v kvalifikaci pád a narazila si ruku. Z Reiteralmu se přemístila do Lenku 18.-19.1. (Švýcarsko) opět na EC, kde byly závody kvůli počasí zrušeny.
A tak díky tomu Dana z Lenku jela rovnou do Jezerného na ČP FIS 19.-21.1. 2024. Zde se jely 2 závody Českého poháru kategorie FIS. Tam už jeli taky další závodníci klubu Karin Bradáčová, Vašek Vrábel, Ondra, Vojta a Marek Doležalovi. Konečně za krásného zimního počasí a dobře připravené trati se mohlo začít letos závodit i v Čechách. V pátek jsme měli možnost trénovat na postavené trati a v sobotu a neděli se už jely závody. Dana se umístila v sobotu na 1.mistě, ale v neděli závody vynechala a tak se mohla věnovat mladým závodníkům z našeho klubu, což byl hlavní cíl setkání na závodech a možnosti předávání zkušeností. Pro Karin to byly vůbec první závody Skicrossu a tak sbírala hlavně odvahu před některými skoky. Nakonec se s touto disciplínou popasovala velice dobře, odjela všech 6 rozjížděk, nabrala cenné zkušenosti a mezi děvčaty mladších žáků získala 2x 2. místo. Vašek díky posunu do starší kategorie na tom byl podobně a i on se s letošními prvními závody popasoval statečně, bohužel se mu nepodařilo dostat do velkého finále a obsadil 2x 6. místo. Vojta po pokažených startech, na kterých musí zapracovat, dopadl stejně 2x na 6. místě. Ondrovi nevyšly sobotní závody, ale v neděli už vyšlo vše jak mělo a získal 3. místo. Nejlépe si vedl benjamínek Marek, který v souboji s o 3 roky staršími chlapci v kategorii přípravky z 6ti rozjížděk by 1x třetí, 2x druhý a 3 x první. Díky tomu obsadil celkově 2x 2.místo. Výjezd do Jezerného hodnotíme jako úspěšný.

Nadcházející plán Dany:
3.-4.2. EC v Grasgehrenu GER
16.-17.2. EC v San Pellegrino ITA

Ostatní závodníci mají v plánu jen Český pohár, kdy nejbližší závod se uskuteční 17.-18.2. v Polevsku.20240120 14175120240121 12204620240120 141335