Závodníci Ski klubu Velké Meziříčí po 26ti letech na Českém poháru v travním lyžování

ČP1Poslední slova trenérů z přípravného soustředění „ Za 14 dnů na start!" se změnila ve skutečnost. Skupina závodníků Ski klubu Velké Meziříčí, mezi travaři nazývaná talenti, neváhala ukázat své nabyté zkušenosti ze soustředění i tréninků. Absolutní premiérou byl závod Český pohár v travním lyžování na Svinci v Beskydech pořádaný 26. – 28.5. Pětice závodníků si vyjela poměřit síly se svými soupeři a určitě neudělala ostudu, přestože se jedná o náročné letní dny strávené v zimní výbavě na sjezdovce. Celý závodní víkend začínal pátečním odpoledním tréninkem, pokračoval sobotními tréninky a závody (jeden dopolední a jeden odpolední závod GS) a končil dopoledním tréninkem a závodem v neděli.
První závod byl pro všechny plný očekávání, své zkušenosti získávali nejen závodníci, ale i trenéři. Tréninkové jízdy nikoho nepřekvapily, ale prohlídka trati pěšky a odspodu nahoru všechny! Nicméně pozornost závodníků při prohlídce, skvěle připravený obří slalom i kopec, hodiny tréninků a báječná atmosféra závodu i nám, nováčkům, přinesla cenné kovy. První závodní den, v sobotu, získal stříbro Jiří Vaverka ml., bronz Viktorie Dvořáková. Bára Mervová si vyjela místo 4. a Šárka Vaverková 5.
I druhý den závodu se závodníkům dařilo. V obřím slalomu se radoval z bronzu Jiří Vaverka, stejně jako Šárka Vaverková. 4. místo patřilo Viktorii Dvořákové a 6. Báře Mervové. Všichni odjížděli z prvního závodu spokojeni a s pochvalou od reprezentačních trenérů za jejich výkony dostatečně namotivováni do dalších soutěží.

Na druhý závod Českého poháru vyjeli závodníci do Jizerských hor, ski areál Javorník. Na tříhodinovou cestu se vydali v pátek 7.7., kde v krásném areálu s výhledem na Ještěd strávili opět tři prosluněné tropické dny. V plné zimní výbavě a v závodních kombinézách to bylo opravdu hodně náročné. Závodními disciplínami byl všem již známý obří slalom, slalom a na páteční poradě trenérů jsme se dozvěděli, že závodníky čeká i SuperG. Disciplína, na kterou děti zatím neměli možnost trénovat. Tréninky a závody zvládali v plném nasazení a čekání na výsledky jednotlivých závodů prokládali koupáním v přilehlé vodní nádrži, protože teploměr ukazoval místy i nemilosrdných 35 stupňů. První závodní den odstartoval obřím slalomem, který je našim závodníkům nejbližší. Tady zazářil Jirka Vaverka ml., který získal nádherné 1. místo. I holkám se velmi dařilo. Šárka Vaverková dojela 2. a Bára Mervová obsadila 3. místo. Odpoledne přišlo na program již zmiňované SuperG. Po předchozím zkráceném tréninku kvůli tropickému počasí už se začalo naostro. Obavy byly zbytečné. V téhle disciplíně zazářila krásným 2. místem Šárka Vaverková, Jirka Vaverka dojel na místě 3. a Bára Mervová získala 5. místo. V neděli závodníky čekal slalom. Ze čtyř ostrých startů se započítávaly dva nejlepší časy, to znamenalo napínavý závod a boj o cenné setiny. Nakonec i slalom přinesl krásné výsledky. Šárka Vaverková vybojovala 2. místo, Jirka Vaverka 3. a Bára Mervová místo 4. I další závod dětem přinesl nejen krásné ocenění v podobě medailí, pochvalu z úst mistra světa Martina Štěpánka za odvedené výkony, ale i cenné zkušenosti do dalších bojů o příčky nejvyšší.
Velké poděkování však patří také panu Petru Zezulovi za jeho podporu a motivaci našich travních lyžařů. Je to sport náročný, který má svoje kouzlo a moc se o něm nemluví, přestože Velké Meziříčí v něm patřilo mezi.ČP4ČP3ČP2

 

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru