Závěrečné závody Českého poháru a Mistrovství ČR ve SKICROSSU

IMG-20230321-WA0022Od 17.3. do 21.3. 2023 se konaly nakonec jen 3 poslední závody seriálu Českého poháru ve SKICROSSU, z niž úterní byl zároveň pořádán jako Mistrovství ČR.
Na první dva závody, které se konaly v Německém Oberwiesenthalu (jako součást i Německého poháru), vyrazili z našeho SKI KLUBU 4 závodníci, Barbora Rösslerová, Amélie Mia Bíbrová, Vojta a Ondra Doležalovi. Z důvodů teplého počasí se nakonec v sobotu rozhodlo, že se uskuteční jen nedělní závod, v něm na krátké ale technicky náročné trati získal Ondra 1. místo, Vojta 2. místo v kategorii přípravky a v kategorii st. žaček Bára 4. místo a Mia 5. místo. Tyto závody umožnily hlavně porovnání našich závodníků se závodníky z Německa.
V neděli jsme se pak přesunuli na Dolní Moravu, kde se k nám přidali Viktorie Dvořáková, Jiří Vaverka, Vašek Vrábel a Kristýna Neumanová. Tady se naopak pořadatelům podařilo udržet krásnou a dlouhou trať s několika klopenkami, skoky a technickými sekcemi. V závodech ČP, které se jely v pondělí, se podařilo zajet skvělé výsledky. V kategorii přípravky kluci se dostal do velkého finále Ondra i Vojta a obsadili 2. respektive 3. místo, Viktorie Dvořáková mezi dívkami v přípravce vyhrála. V mladších žácích dojel Vašek Vrábel na 5. místě. Mezi staršími žáky se do velkého finále dostal Jiří Vaverka a obsadil 4. místo, mezi staršími žačkami se do velkého finále dostala Kristýna a obsadila taktéž 4. místo, Mia obsadila 5. a Bára 6. místo.
V úterý se pak konalo Mistrovství České republiky. Po večerním dešti a drobném ochlazení trať oproti sobotě výrazně zrychlila a rozjížďky byly o to zajímavější. V kategorii přípravky, kde spojili kluky s děvčaty dohromady, zajel Ondra 2. místo, Viktorka 3. a Vojta 5. místo, v ml. žácích byl Vašek opět na 5. místě. Jirka se ve starších žácích dostal opět do velkého finále, ale zase si vyjel neoblíbené 4. místo. Mezi staršími žačkami se tentokrát dostala do velkého finále Mia a skončila také na 4.místě, Kristýna vyhrála malé finále a obsadila 5. místo a Bára byla na 6. místě.
Celkově se ve skicrossu odjelo celkem 5 závodů Českého poháru a Mistrovství republiky. Žáci si navíc zazávodili na Olympiádě dětí a mládeže, a tak až na zranění Nely Wasserbauerové těsně před olympiádou, se sezóna vydařila a několik dobrých výsledků se také vybojovalo. Všem závodníků chci poděkovat za skvělou reprezentaci klubu a Nele brzké uzdravení a návrat na lyže aspoň tak, jak se pomalu vrací do tréninků a lyžování Dana Harvey po téměř roční pauze.IMG-20230322-WA0015IMG-20230322-WA0008IMG-20230322-WA0018IMG-20230322-WA0011IMG-20230321-WA0019IMG-20230321-WA0016