Prodloužený závodní víkend

IMG-20230312-WA0047Téměř třicítka závodníků našeho klubu zažila doslova závodní maraton, který odstartoval v pátek 10. 3. odpoledne na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Další ze sérii závodů Sporten cup začal po prohlídce trati v 17:OO za slunečného počasí kategorií myšáci. Přes jarní počasí, které celý týden panovalo, byla trať skvěle připravená a tak na sebe nenechaly úspěchy dlouho čekat.
Ze zlaté medaile se radovali Dvořáková Viktorie, Bartoš Lukáš, Vrábel Václav, Bíbrová Amélie a Vaverka Jiří ml. Stříbro si vybojovali Pavlíková Tereza a Bartoš Pavel a z bronzu se těšil Cejpek Eliáš a Wasserbauerová Adéla. Početně obsazená byla i 4., 5. a 6. místa.

Ani v sobotu naši závodníci nezaháleli. Na Fajtově se konal poslední finálový závod Jihomoravského poháru. Počasí si s námi ale přes noc pěkně pohrálo, déšť a mráz vytvořil ledovou krustu a tak pořadatelé dlouho váhali, zda závod pro bezpečnost vůbec odstartovat. Pár předjezdců napříč všemi kategoriemi ale ukázal, že je kopec sjízdný a tak nic nebránilo tomu, začít závodit. Ski klub Velké Meziříčí měl opět hojný počet závodníků, 26. Ti ukázali, že domácí kopec opravdu znají a sbírali cenné kovy.
1. místo - Tereza Pavlíková, Viktorie Ela Dvořáková a Jiří Vaverka ml.
2. místo – Eva Mervová, Bára Mervová, Mia Bíbrová, Eliáš Cejpek
3. místo – Karin Bradáčová, Aleš Rojka, Dana Mervová
Po vyhlášení finálového závodu se konalo celkové vyhlášení Jihomoravského poháru, kde naši závodníci byli téměř v každé kategorii viděni na jednom z prvních šesti míst.
Celkovým vítězem kategorie starší žáci se stal Jiří Vaverka. Za přípravku si 2. místo vybojovala Viktorie Dvořáková a 3. místo v předžácích patří Šárce Vaverkové.

Závodní neděli 12.3., a další ze závodů Sporten cup, hostil Šacberk u Jihlavy. Slunečné, jarní počasí nás vítalo od samého rána, jen těžko uvěřit, že se opět na dvě desítky závodníků vydává na lyže. Dobře připravený podklad pořadatelů na závod v obřím slalomu přinesl závodníkům Ski klubu Velké Meziříčí další úspěchy:
1. místo – Tereza Palíková, Lukáš Bartoš, Václav Vrábel, Mia Bíbrová, Jiří Vaverka ml.