Závody na Fajtově kopci

IMG-20230308-WA0002V neděli 5.3. 2023 se na Fajtově kopci uskutečnily 2 závody. V dopoledních hodinách se jel klasický obří slalom, který byl součásti Lyžařského poháru Vysočiny. Tohoto závodu se účastnilo 210 závodníků napříč všemi kategoriemi, z našich si nejlépe vedli: Viktorie Ela Dvořáková, Václav Vrábel, Jiří Vaverka, Jan Cejpek (1.místo), Pavel Bartoš (2.místo), Bára Mervová, Daniel Rojka, Vojta Večeřa (3.místo). V kategorii Family zvítězili Daniel a Aleš Rojkovi, třetí byli Šárka a Jirka Vaverkovi.
Odpoledne měl na tomto kopci svoji premiéru paralelní závod družstev. Věkově musel mít každý tým vždy jednoho dospělého (juniora), 1 žáka, 1 předžáka a jednoho z kategorie přípravka (myšáci). 23 čtyřčlenných družstev závodilo vyřazovacím způsobem - vždy 2 týmy proti sobě dle nalosování z dopolední kvalifikace. Takto se pokračovalo až do finále, kde se proti sobě postavily dva nejlepší týmy. Zlato nakonec putovalo do Hlinska, stříbro si odvezli lyžaři z Viktorie Brno a bronz zásluhou „Vikingů Ski klub Velké Meziříčí" (Lukáš Bartoš, Tomáš Bém, Pavel Bartoš a Tomíno Malec) zůstal doma.
I přes velkou nepřízeň počasí se podařilo závody uspořádat a největší dík patří pomocníkům, kteří se na celodenní úpravě svahu podíleli. Závodníci našeho SKI KLUBU opět dosáhli na několik medailí, pochvalu zaslouží především nováčci, pro které to byl první závod.

pdfTým_VELMEz.pdf 

pdfKlasifikace_LPV_a_APV.pdf

IMG-20230306-WA0024

IMG-20230306-WA0007

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru