Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2023

 

IMG-20230124-WA0013Jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže se konal od neděle 22.1 do čtvrtka 26.1. 2023 v Královehradeckém kraji.
Z našeho oddílu se účastnili:
Alpské disciplíny - Pavel Bartoš, Jan Bartoš a Marek Balej
Snowboard – Simona Doležalová a Kristýna Neumanová
Skicross – Nela Wasserbauerová, Amélie Mia Bíbrová, Barbora Rösslerová, Václav Vrábel, Eliáš Cejpek a Jiří Vaverka
Všichni se pilně, i přes špatné sněhové podmínky, od listopadu připravovali na společných výjezdech na ledovci Stubai v Rakousku, nebo místních horách a i na našem Fajtově kopci. Velké obavy z neuspořádání akce naštěstí těsně před konáním odpadly a tak se téměř všichni vydali 22.1 na slavnostní zahájení. Bohužel téměř všichni, protože Nela Wasserbauerová měla na soustředění na Dolní Moravě 3 dny před odjezdem na ODM při tréninku v SX trati nepříjemný pád a musela být odvezena do nemocnice, a tak celé ODM sledovala pouze z lůžka.
Závody se odehrávaly za velmi krásného slunečného počasí na stejném kopci Machytka, jak pro alpské disciplíny, tak i pro skicross. A tak jsme měli možnost ze startu alpských lyžařů sledovat cílový dojezd jednotlivých rozjížděk skicrossařů.
Tentokrát se s námi smůla táhla celé Olympijské hry. V obřím slalomu diskvalifikovali Honzu Bartoše, což jsme zjistili až z výsledkové listiny po možnosti podání protestu. Báru Rösslerovou ve skicrossu zase diskvalifikovali z postupového místa mezi prvních 8 závodnic za kontakt se soupeřkou a tím ztratila možnost bojovat o finále. Nakonec skončila na 11. místě. Do Jirky Vaverky, z první pozice při rozjížďce na skoku, najel soupeř a vytlačil ho mimo trať a taktéž ho odsunul do bojů o druhou 16ku.
V alpských disciplínách jsme střídali slušné výkony s průměrnými. Největšího úspěchu kraje dosáhl David Chroustovský z HB, který získal zlato v obřím slalomu.
V týmové soutěži paralelního slalomu, náš tým A Kraje Vysočina, postoupil z kvalifikace do dalších bojů, ze 4. místa z celkových 39 týmů jednotlivých krajů. Přes Pardubický a Olomoucký kraj jsme postoupili do bojů o medaile. V semifinále jsme nakonec vypadli s budoucími olympijskými vítězi. Do boje o třetí místo jsme šli proti Zlínskému kraji, kdy při remízovém dojezdu rozhodoval součet nejrychlejších časů, a my byli vyhlášeni vítězi. Bohužel bronzová radost nám trvala pouze půl hodiny a pak jsme byli po několika neuznaných protestech odsunuti na nepopulární 4. místo, s vysvětlením chyby kvůli špatné časomíře. I tak jsme byli za toto umístění velmi rádi a byli svědky výborných výkonů a skvělé týmové spolupráce a vzájemné podpory.

Nejlepších umístění dosáhli
Marek Balej - 4. místo v týmech
Kristýna Neumanová – 5. místo ve snowboardcrossu a 6. v obřím slalomu
Barbora Rösslerová – 11. místo ve Skicrossu
Eliáš Cejpek - 11. místo ve Skicrossu
Simona Doležalová – 11. místo, paralelní obří slalom
Ostatní se umísťovali mezi 16. a 25. místem


Snad se za 2 roky v Moravskoslezkém kraji povede lépe. Ale i tak bychom chtěli poděkovat za vzornou reprezentaci závodníků našeho kraje, ale také i SKI KLUBU.IMG-20230124-WA0023IMG-20230124-WA0010IMG-20230122-WA0001IMG-20230125-WA0003IMG-20230131-WA0004 copy20230121 185903

IMG-20230124-WA0027IMG-20230124-WA0000

 

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru