V. Zimní olympiáda

Hry V.zimní olympiády dětí a mládeže ČR , Moravskoslezský kraj 29.1. -3.2.2012

Z našeho Ski Klubu VM se ZODM zúčastnili:

Terka Neumanová, TamčaDušovská, OskyTočík, Marek Peštál a Petr Molák.

Pod vedení trenérů: Ivoše Doležala a trenéra, zřejmě italské reprezentace, StanínaNeumána, /podle fotky na akreditaci/.

Přijeli jsme v sobotu28.1.v poledne a šli jsme si zalyžovat a obhlédnout terén .V neděli ráno byl trénink,jezdili jsme obřák na vedlejším kopci, než se konaly v pondělí závody.Nedělní trénink byl dobrý,tvrdý sníh, ale mráz patnáct pod nulou.V jedenáct byl oběd, abychom stihli zahajovací ceremoniál v Ostravě.

Zahajovací ceremoniál začínal v 15. hodin, naše družstvo lyžařů se účastnilo slavnostního nástupu na ploše. Naší vlajkonoškou byla Dagmar Švubová, běh na lyžích-stříbro na ZOH 1984 v Sarajevu. Ceremoniál trval asi dvě hodiny , pak bylo vystoupení Hudebního souboru Permoník, houslisty J.Erlebacha a na závěr skupina Charlie Straight.

V pondělí se jel slalom. Jelise dvě kola. Pořadatelé měli problém s časomírou,takže se první kolo starších žaček jelo znovu. Nejlepšího výsledku dosáhl OskyTočík, který obsadil 13.místo.

V úterý byl na programu obřák. Starší žáci jeli na dvě kola a mladší na jedno. Trať byla tvrdá, ale ne ledovatá. V obřím slalomu jsme dopadli o trochu lépe, nejlepší byl znovu Osky, tentokrát dojel na 7.místě. Výsledky najdete na http://odm2012.olympic.cz/. Odpoledne se konal medailový ceremoniál ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde vystoupil Michal Šeps.

Jako poslední závod alpských disciplín byl závod v paralelní slalom družstev.Náš tým A byl složen z těchto závodníků: Natka Mašterová ,Anička Mikolášková,OskyTočík, Petr Molák. Jako prvním naším soupeřem byl moravskoslezský kraj. Po prvním kole jsme ztráceli jen dvě vteřiny. Ale trenéři to měli vymyšlené tak, aby si zajeli všichni.Ale možnáto byla chyba, tým Gabča Fialová, TamčaDušovská, OndraFukas a Marek Peštál ani po pádu soupeře nezvládli stáhnout náskok soupeře z prvního kola a dojeli do cíle jako druzí. To byla škoda, protože jsme nemuseli dojet na konci startovního pole. Ale mohli jsme přitroše štěstí a snaze dojet i do první šestky.

Úsměvné bylo setkání táty s panem Záhrobským (otec Šárky) při snídani, kdy se zeptal, jestli je na Vysočině nějaký kopec. Táta mu odpověděl, že od doby, co se stavěla dálnice, máme i kopec, na kterém trénujeme a poprvé jsme byli na sněhu v půlce ledna. On jen komentoval tuto skutečnost slovy : „Tak to jste ryzí amatéři“

Vzhledem k tomu, že náš tým má nalyžováno 5% objemu tréninku než republiková špička, výsledky Oskara jsou vynikající. Zbytek týmu se snažil podat co nejlepší výkon.

Letos se Kraji Vysočina olympiáda moc nevyvedla, sedm medailí ,všechno holky, v pořadí krajů na devátém místě. Medaile jsme získaly za tyto sporty: dvě biatlon, tři běžky a dvě rychlobruslení. Vrychlobruslení uspěla i naše Tereza Neumanová , byla druhá na nejdelší trati 500m.