České mezinárodní lyžařské závody FIS

DSCN5523Ski klub Velké Meziříčí uspořádal 5. - 6. prosince historicky první české FIS závody v Alpách. Závody se uskutečnily v italském středisku Pfelders a partnerem akce byla firma dodávající české reprezentaci oblečení – O´Style, podle níže se také závody jmenovaly – O´Style Cup 2016.

 

Hlavním smyslem závodů bylo uspořádat pro české závodníky obří slalomy na začátku sezóny, jelikož v průběhu zimy se na závody v zahraničí kvůli kvótám mnoho českých lyžařů nedostane.

WP_20161203_15_32_31_ProPředsedou organizačního výboru byl zástupce Ski klubu Vratislav Čamek a ředitelem závodu Tomáš Ouvín, pomáhat do Itálie ale vyjelo i dalších 12 členů našeho oddílu, kteří se starali především o technické zázemí. Celkový průběh závodů měl pouze pozitivní ohlasy, vše bylo perfektně zorganizované, tratě zabezpečené a ke všemu bylo krásné slunečné počasí. Závody byly také silně obsazeny, na start velmi prudké sjezdovky se postavilo 110 závodníků z 16ti zemí a 70 závodnic z 12ti zemí. Na nejvyšší stupínky vystoupali většinou Italové, z našich si nejlépe vedli Jan Zabystřan, Nikola Bubáková a Klára Pospíšilová.

 

Závěrem lze pouze konstatovat, že se Ski Klub Velké Meziříčí zhostil pořadatelství se ctí a všem organizátorům, kteří se na hladkém průběhu podíleli, patří velký dík.

 

Prohlídněte si zbytek fotografií ze závodů ve FOTOGALERII.

 

DSCN5734DSCN5710

 

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru