Sára Strnadová – Mistryně republiky ve snowboardcrossu

foto-s-strnadova-02Studentka sekundy velkomeziříčského gymnázia Sára Strnadová se letos dostala do podvědomí sportovní veřejnosti našeho města především jako úspěšná medailistka ze Zimních olympijských her dětí a mládeže. Přesto to není její jediný úspěch, a jak sama říká, ne největší.


Sára jako tříletá začínala jako většina dětí nejdříve s lyžemi v místní lyžařské školce. K snowboardu se dostala později, v 9-ti letech přemluvila tátu a ten jí koupil její první snowboard. S lyžemi ovšem neskončila, stala se členkou meziříčského Ski klubu a dál závodila na lyžích. Teprve v loňské sezóně nastal zásadní zlom. Sára zkusila první větší závody i na snowboardu a v lyžařském středisku Dolní Morava okusila poprvé i snowboardcrossovou trať, kterou začala preferovat jak před lyžemi, tak před snowboardovým obřím slalomem.

 

foto-s-strnadova-03Na podzim 2015 se začali lyžaři Ski klubu připravovat na ZODM a Sáře připadla role reprezentovat kraj Vysočina ve 3 disciplínách – slopestyle, paralelní obří slalom a snowboardcross. Po Vánocích Sára absolvovala tréninkový kemp s Evou Samkovou, vyhrála pár závodů a na ZODM na Klínovec odjížděla v pozici jedné z favoritek. V prvním závodě si vybrala smůlu, když po 3 pádech skončila v obřím slalomu až jedenáctá. Další závod, slopestyle, dopadl již mnohem lépe. Sára získala bronzovou medaili, která ji dodala potřebný klid a následující den v její oblíbené disciplíně snowboardcross zajela perfektní jízdu a zvítězila. Stala se tak absolutně nejúspěšnější sportovkyní kraje Vysočina.

 

Mezitím začala Sára s tátou objíždět snowboardcrossové závody po celé republice. Ze série 7 závodů 6x vyhrála a 1x byla druhá a stala se tak vítězkou Českého poháru s náskokem 300 bodů. Tohoto úspěchu si cení nejvíce, jelikož potvrzuje její vyrovnanou formu. V únoru se konalo mistrovství republiky, kde Sára nedala žádné ze soupeřek šanci a taktéž zvítězila.

 

Na závěr sezóny přišla potom pozvánka na závody od italského Topolina, což je neoficiální mistrovství světa žákovských kategorií. Tam již Sára poprvé odjížděla bez táty a v konkurenci nejlepších snowboardcrossařek světa obsadila skvělé 6. místo. Trofeo Topolino udělalo tečku za její životní sezónou, nyní ji čeká krátký odpočinek a přes léto opět trénink. Sára chodí do atletiky, jezdí na kole, trénuje ve Ski klubu, věnuje se windsurfingu a navázala také spolupráci s jedním z nejlepších snowboardových oddílů ČR – Czech Snowboardcross Team. Přejeme mnoho dalších úspěchů a na závěr pár otázek:

 

Kdo je tvůj největší vzor?

Určitě Eva Samková

 

Největší úspěch?

Vítězství v Českém poháru

 

Plány do budoucna?

Zlepšovat se ve snowboardcrossu a samozřejmě dobře studovat na GVM.

 

foto-s-strnadova-01foto-s-strnadova-04foto-s-strnadova-05

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru