Zimní olympiáda mládeže

zimni-olympiadaKoncem listopadu se uskutečnilo soustředění na ledovci Stubai. Bylo určeno především závodníkům, které se v lednu zúčastní Zimních olympijských her dětí a mládeže (ZODM) na Klínovci (Zuzka Rašovská, Hanka Krčálová, Filip Vošmera, Ondřej Fischer a Katka Neumanová). S nimi se připravovala ještě Kája Balejová, Natka a Tomíno Malcovi a Sára Krbečková.

 

Mezi vánočními svátky se tito závodníci vydali do Říček, aby zde znovu potrénovali na jedné z mála zasněžených sjezdovek v republice. Pod vedením Ivoše Doležala se k nim tentokrát přidali ještě Harveyovi, Vrábelovi a Bartošovi.

 

V současné době je již v provozu sjezdovka na Fajťáku, takže členové našeho oddílu trénují minimálně 3x týdně tady. Podmínky jsou výborné a z části je již připravena i tréninková sjezdovka.

 

V pátek 15.1. odjeli olympionici na poslední trénink před ZODM na Dolní Moravu zkusit si skicrossovou trať a odtud se přesunuli na Klínovec, kde v neděli 17.1. ZODM ve sjezdovém lyžování začala. Aktuální výsledky najdete na odm.olympic.cz.

 

Ohlédnutí za Zimní olympiádou

Ve dnech 17. až 22. ledna se konala Zimní olympiáda dětí a mládeže. Pořadatelem byl tentokráte Ústecký kraj a olympionici našeho Ski klubu VM závodili v lyžařském středisku na Klínovci, který hostil nejen alpské lyžaře, ale i snowboardisty a skicrossaře.

 

Mezi alpskými lyžaři bojovala Hanka Krčálová, která v obřím slalomu i slalomu speciál obsadila shodně 13. pozici, ve vyřazovacím závodě potom 26. pozici.

 

V pondělí se na trať vydali také zástupci snowboardingu, Karolína Jelínková, Stanislav Nováček, Petr Mladý a Sára Strnadová. Jednalo se o paralelní obří slalom a naši olympionici se umístili (i vlivem pádu) od 7-11.místa. Konečně přišla středa a s ní cinkla první medaile. Sára Strnadová se tentokráte vyhnula pádu a v disciplíně slopestyle si vyjela bronz.

 

S nedočkavostí a s napětím jsme potom vyhlíželi čtvrtek, kdy se jel jak snowboardcross tak skicross. Z našich skicrossařů si nejlépe vedli Katka Neumanová a Filip Vošmera, kteří s přehledem postoupili z kvalifikačních jízd. Katka potom do malého finále, kde obsadila druhé místo (celkově 6.) a Filip se probojoval až do velkého finále, kde po mohutném finiši vybojoval 3. místo a druhou medaili pro Ski klub VM. Ondřej Fischer skončil na 10. místě a Zuzka Rašovská kvůli problému na startu na místě 13.

 

Poslední disciplínou na Klínovci byl snowboardcross. Zde Sára Strnadová potvrdila roli jedné z favoritek a perfektní jízdou dosáhla na svou druhou medaili, tentokráte zlatou.

 

ZODM dopadla pro Ski klub Velké Meziříčí velice úspěšně. Jiný lyžařský oddíl našeho kraji žádnou medaili nezískal. Všem našim olympionikům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu, města Velké Meziříčí i celého kraje Vysočina.

FOTOGALERIE

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru