Veronika Čamková zabodovala na Mistrovství republiky

v-camkova-02Tradičním závěrem každé lyžařské sezóny bývá měření sil těch nejlepších závodníků.

Stejně tomu tak bylo i letos kdy se v Koutech nad Desnou a Špindlerově mlýně konalo Mistrovství ČR v alpských disciplínách. Pro Velké Meziříčí a kraj Vysočina však to letošní mistrovství bylo důležité v tom, že jsme na něm měli velice významné zastoupení.

Kraj Vysočina zde reprezentovala závodnice Ski klubu Velké Meziříčí Veronika Čamková.

 Měla za sebou těžkou sezónu plnou závodů po celé Evropě, se spoustou cestování a hodin tréninků. Přesto dokázala najít dostatek fyzických a psychických sil k tomu, aby v Koutech vybojovala bronzovou medaili ve slalomu a ve Špindlerově mlýně dokonce druhé místo v obřím slalomu při mistrovství ČR.

Snad ještě větší radost jí ale způsobil fakt, že si vyjela fantastických 28,3 FIS bodů, které jí pro příští sezónu zajišťují mnohem lepší postavení na startu významných evropských závodů. Lepší postavení na startu totiž znamená lepší trať a šanci na dobré umístění.

Nutno ještě zdůraznit, že mistrovství ve Špindlerově mlýně se jelo i jako memoriál Jarka Drápely, skvělého velkomeziříčského lyžaře a závodníka. Veronice určitě udělalo radost, že gratulaci na stupních vítězů přijímala přímo od jeho táty.

Úspěchy Veroniky jsou velkým povzbuzením pro všechny alpáky z Velkého Meziříčí a pro celý místní Ski klub. Díky ní totiž Ski klub Velké Meziříčí získal třetí místo v Českém poháru a samotná Veronika zvítězila jak mezi ženami, tak mezi juniorkami.

v-camkova-01

Je to odměna za snahu a úsilí, které závodnické činnosti dává celý realizační tým Ski klubu Velké Meziříčí. Sjezdové lyžování je jedním z nejdražších sportů a získat v něm úspěch je nadmíru náročné. Proto je nutné zdůraznit jak důležitá je pro nás podpora Města Velké Meziříčí a SLČR.

Velkomeziříčští závodníci jezdí již řadu let vrcholné republikové závody a díky Veronice mají svoje zastoupení i v juniorské reprezentaci ČR a na závodech v Evropě.

Dovolte, abych závěrem poblahopřál Veronice a jejímu realizačnímu týmu k úspěchům, kterých dosáhla v této sezóně a vám čtenářům si troufám tvrdit, že to jistě není naposledy, co o ní slyšíme.

Ing. Jiří Novotný

Předseda Ski klubu Velké Meziříčí

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televize
Partneři projektu
Evropské strukturální a investiční fondyKraj VysočinaFond Vysočiny
Nahoru