Dvě medaile na VI.letní olympiádě dětí a mládeže ČR pro třebíčskou cyklistiku

IMG_3318Ve dnech 23.-28.6.2013 se uskutečnily Hry VI. LODM ČR ve Zlínském kraji. Zúčastnilo se jí tři tisíce sportovců z celé republiky v sedmnácti sportovních soutěžích. Je to nejvýznamnější mládežnická akce pořádaná v republice.

 

Z Kraje Vysočina bylo vysláno 150 mladých závodníků, aby se utkali s těmi nejlepšími z celého Česka. Cyklistiku reprezentovalo osm závodníků, mezi kterými nechyběla zástupkyně z Třebíče Tereza Neumanová, členka SK TOUR SPORT Třebíč a SCM Favoritu Brno. Vedoucím výpravy cyklistů Vysočiny byl otec Terezy pan Stanislav Neuman.

 

V prvním závodě MTB se Tereza na stupně vítězů ještě nedostala a na bahnité trati v Uherském Hradišti skončila na osmém místě v konkurenci nejlepších českých bikerek. Druhý den se jel ve Starém Městě MTB sprint také na klouzavé trati. V první rozjížďce narazila na současnou mistryni ČR v MTB Adélku Šafářovou z Jihomoravského kraje a s přehledem zvítězila. Ve čtyřčlenném finále se s touto soupeřkou utkala znovu a v souboji o třetí místo ji o přední kolo porazila. S medailí z biku se vůbec nepočítalo, protože se letos Tereza věnuje pouze dráze, ale hlavně silnici. Stříbrnou medaili přidal kadet Jakub Kadlec z Třeště.

 

Po dni odpočinku se jel jediný silniční závod a to kritérium na 15km na točivé trati v centru Uherského Hradiště. Nervozita byla veliká, protože s medailí se trochu počítalo. Nakonec po závěrečném sprintu byla bronzová a tím se cyklistická výprava stala nejúspěšnější z Kraje Vysočina se ziskem třech medailí. Celkově krajská výprava získala 14medailí. Kompletní výsledky na http://odm2013.olympic.cz/.

 

Tereza patří k pár sportovcům z republiky, kterým se podařilo získat medaili, jak ze zimní olympiády v rychlobruslení, tak z letní. V zimě Tereza reprezentuje na lyžích také Ski klub Velké Meziříčí.

 

Po výsledcích v letošním roce si jako jediná mladší v kategorii kadetka zajistila Tereza Neumanová nominaci na European Youth Olympic Festival v holandském Utrechtu, což je největší evropská událost pro sportovce v této kategorii. Z Česka si nominaci vybojovalo pouze 69 mladých sportovců.

 

foto-01foto-02

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru