Velká Louže 2013

P3240748Každý rok se koncem března, kdy jen pozorné oko rozezná mezi zelenající se květenou známky sněhu, koná ve Ski areálu Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí Horsefeathers Velká louže.

Zatímco v předešlých letech se pořadatelé strachovali o to, aby bylo sněhu dostatek, letos naopak hrozilo, že voda v louži přes noc zamrzne. Tyto obavy se nakonec potvrdily, a tak bylo hned z rána jasné, že se během dne účastníci závodu ani diváci příliš neohřejí.

 

To však ridery od registrace neodradilo, o čemž svědčí startovní listina, která čítala 20 přihlášených do JUMP SESSION o besttrick a dalších 35 do soutěže o překonání VELKÉ LOUŽE.

V rámci JUMP SESSION zahřála promrzlé diváky nejvíce backside 540, kterou měl na svědomí jihlavský Matěj Kochánek, a mohl se tak radovat z prvního místa v kategorii SNB. Spojenou kategorii FREESKI/SNOWSCOOT poté ovládl Kamil "Lóda" Řezáč, který na snowscootu předvedl tailwhip.

 

Přes statečné výkony všech soutěžících si v přejezdu přes VELKOU LOUŽI počínal nejlépe Viktor Pejša z Luk nad Jihlavou, který svedl o celkové vítězství nervy drásající finálový souboj s místním Ivem Doležalem. Na třetím místě se umístil David Halama z Kamenice u Jihlavy, čtvrtý byl Jan Dressler z Třebíče a pětici nejlepších uzavíral Jirka Bublan také z Třebíče.

 

Kastl limitované edice Horsefeathers piva vyhrála jihlavská crew v obsazení Viktor Pejša, Matěj Kochánek, Martin Kochánek, David Halama a Pavel Frolda, která louži zdolala ala vláček s frontflipem k tomu.

Speciální cenu si vyjel pěti-letý Tomáš Malec z Velkého Meziříčí, který i navzdory chladnému počasí louži vyzval.

 

Děkujeme všem účastníkům i divákům za účast a parádní atmosféru, kterou se jim na Horsefeathers VELKÉ LOUŽI podařilo vytvořit. Nemenší poděkování potom patří sponzorům akce, bez kterých bychom se na Fajtově kopci nemohli sejít. I když se to možná nebude zdát, je nejvyšší čas usušit si všechno promoklé oblečení, které dostalo při přejezdu louže zabrat. Věřte totiž, že rok uteče jako voda ve velké louži, a my se tak ve Ski areálu na Fajtově kopci zase brzy uvidíme.


Fotogalerie

Fotogalerie - 2. část

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televizeAsociace lanové dopravy
Partneři projektu
Kraj VysočinaMládež kraj VysočinaEvropské strukturální a investiční fondyFond Vysočiny
Nahoru