Ohlédnutí za Horsefeathers snowboard Fight

P2094188Sobota 9. 2. 2013 patřila čtvrtému ročníku snowboardových a freeski závodů Horsefeathers snowboard fight ve Ski areálu na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Díky HF partě a Jirkově nadílce umělého sněhu byl HF park vyladěn do perfektu, díky všem sponzorům bylo o co se porvat , a tak mohla třicítka riderů ukázat, co v nich je.

Od dopoledních hodin probíhaly přípravy a trénink. V parku se daly kombinovat dva skoky cca 6 a 8 metrů plus technické jibbové překážky. Po ukončení prezentace cca v 13:00 hod. se mohl rozjet závod, který bedlivě sledovala porota. Diváci, co přišli jezdce podpořit,mohli shlédnout nadupaný tři jízdy každého z juniorů, mužů a freeskierů. Posléze užší finálový Jam a tradiční Best Trick nakonec.

Mimo jiné byl jak pro jezdce, tak pro diváky k dispozici stánek Epson, kde byly k vidění fotografie z průběhu celého závodu, a tak si každý mohl hned pořídit svého oblíbeného jezdce nebo odjetý trik, a to až v plakátové velikosti.

V kategorii juniorů se jezdilo na opravdu vysoké úrovni. Motanice přes hlavu a podobně. Nejvíc však ohromila svým stylem a odjetými triky jediná slečna na startu, Kateřina Vojáčková, která tak zaslouženě obsadila první místo.

Katce je 16 let a objíždí světové závody. Díky tomu má v repertoáru triky jako frontflip, backlip, 540 na čistotu...Rozhodně dodala závodům na atraktivitě a bylo fajn, že si přijela zazávodit i na Fajťák.

Druhej flek vybojoval Štěpán Kušík alias Želva a Třetí místo obsadil David Halama. S juniory jel také místní šestiletý Matouš Špaček a jako nejmladší závodník byl taktéž odměněn.

Hlavní kategorie chlapů čítala 19 riderů, z nichž postoupilo 8 nejlepších do finálového Jamu.

1. místo bral Honza Smékal z Brna, kterej zandal bs 1 in switch fs 1 out a late fs 3

2. místo vybojoval Ivo Kunstmüller ze Ždáru nad sázavou

3. místo obsadil Viktor Poša z Luk nad Jihlavou.

Všichni tři jezdci byli odměněni Horsefeathers shop taškou plnou věcí.

4. místo Matěj Pfeffer –Chotěboř

5. místo domácí Jirka Kališ

Kategorii Freeski vyhrál Dan Koudelka z Plzně

2. místo Tomáš Stávek z VelMezu

3. místo Miloš Kořínek z Jihlavy

Závěrečnej Bestrick Vyhrál Freeskier Tomáš Stávek svou switch 540kou..

Odměna mu byla fajťácká lyže plná rumů.

Kdo chtěl, mohl využít nočního Nonstop ježdění a místního zázemí k dokonání parádního víkendu.

Děkujeme všem, kdo se nějak podíleli na stavbě a organizaci závodu. Divákům, kteří přišli podpořit a hlavně všem sponzorům akce Horsefeathers snowboard fight!