Veronika Čamková má stříbrnou medaili ze skikrosu

camkova_01-medaile-stribrA už je to oficiální. Veronika Čamková má stříbrnou medaili ze skikrosu. V sobotu večer ji převzala na „Medals Plaza“ v centru Innsbrucku. Aplaudovalo ji zaplněné hlediště. Druhé místo vyzávodila Čamková nezvykle. Vinou špatného počasí se v Kühtai zrušilo finálové klání a započítaly se výsledky ze čtvrteční kvalifikace.

 

Co na to Cihla

 

„Byl to ojedinělý závod. Většina startujících vycházela z alpských disciplín. Ve skikrosu to pro ně byl první či druhý závod v kariéře. Projevil se tak základní talent, nikdo neměl moc času speciálně trénovat. Všichni byli ale skvěle připravení, tým a vybavení měli povětšinou ze svěťáků a olympiády. Bylo to o tom, jak se kdo vypořádá s konkurencí a nervozitou při velké akci.“

 

Jaroslav „Cihla“ Lučan

Trenér, servisman

 


 

Dozvěděla jsem se to kolem poledne, volal mi trenér. Zrovna jsem se v olympijské vesnici koukala na film. Je to skvělý, všichni máme velkou radost,“ těšilo patnáctiletou závodnici z Velkého Meziříčí.

 

Uspěla ve světové konkurenci a přitom se na skikros musela rychle přeučit. „Specializuju se na alpské disciplíny, skikros jsem jela asi třikrát a začala se tomu věnovat. Vyzkoušeli mě na ledovci, zjistili jsme, že mi to jde. A tak jsem tady,“ usmívala se Veronika.

 

Že má stříbro „jen“ za kvalifikaci, ve které jela každá závodnice na trati sama, Čamkovou rozhodně netíží. „Ne, to určitě ne. Je to taky závod a medaile se prostě počítá. Měla jsem startovní číslo pět a byla jsem dlouho první, až nakonec mě přeskočila Rakušanka Haiderová.“

 

Trvalý přestup ke skikrosu se však nechystá. „Přemýšlela jsem o tom. Ale zůstanu u alpských disciplín, zapustila jsem tam kořeny, mám tam kamarády. Bylo by mi líto toho nechat. Ale zkusím obojí!“ slibuje stříbrná medailistka z prvních Olympijských her mládeže.

 

V mužské kategorii startoval Václav Klemš, který skončil na 15. místě.

 

Převzato z: http://www.olympic.cz/cz/novinky/6198/aktualizovano-foto-stribro-pro-cesko-ve-skikrosu-

 

 

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televize
Partneři projektu
Evropské strukturální a investiční fondyKraj VysočinaFond Vysočiny
Nahoru