RKZ Pec pod Sněžkou

pec-pod-snezkou-01Na republikový závod se vydali pouze dva členové našeho oddílu a to Filip Vošmera a Klára Sikorová. Byl to náročný víkend , kde se jeli hned tři závody po sobě a to slalom jednoterčový,obří slalom na Javoru a super G na Hnědém vrchu o délce 1220 m.

pec-pod-snezkou-02Za mladší žáky si vedl výborně Filip Vošmera a obhájil svá umístění. Obří slalom
18. místo se ztrátou 3,64 na vítěze. Super G byla velmi náročná a těžká trať, Filip jel teprve super G po druhé a celou jízdu měl pod kontrolou, odměnou mu bylo 18. místo se ztrátou pouze 3,40 na prvního.

Smůlu však měl v jednoterčovém slalomu, který je letos novinkou. V našem klubu nebyl zatím trénován. V prvním kole měl pád avšak kolo dojel. Ve druhém kole předvedl lepší jízdu a zajel krásný 17 čas. Své bodíky
si vylepšil v GS a SG.

pec-pod-snezkou-03Klára Sikorová měla tentokrát smolný víkend. Ve slalomu obsadila 45. místo, obří slalom nedokončila a nadějí byla v super G, ale ani tam se jí nezadařilo a skončila na 27. místě. Přesto pochvala za sportovní nasazení. Příště to výjde!

Filip i Klára zvládli víkendový maraton a opět mají cenné bodíky na své listině. Obě dvě kategorie byli velmi kvalitně obsazeny o počtu 56 chlapců a 66 dívek.