MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA A SKIINTERKRITERIUM

Ve dnech 16. – 18. ledna 2019 se konaly první republikové závody, které se zároveň jely i jako Mistrovství ČR žactva v SG a ve vyřazovacím závodu. Náš kraj Vysočina se vydaly reprezentovat Karolína Balejová a Dana Harvey. Je třeba říct, že tyto závody může absolvovat pouze prvních 50 závodníků,2019-01-18 14 51 10 dle dosažených výsledků, z předešlých kvalifikačních závodů.

Závody v SG se konaly ve Špindlerově Mlýně a to na velmi pěkné, technicky náročné „červené" na Sv. Petru. Bohužel první den nepřálo počasí, a tak se oba závody SG musely odjet následující den. První závod se jel jako Mistrovský a druhý jako závod Českého poháru.
V prvním závodě Dana chybovala v průběhu trati a závod nedokončila. Kája, po pádu hned po startu, skončila na pátém místě.
V druhém, poobědovém, závodě Danča dokončila svoji jízdu na 24. místě, jako pátá startující. Kája se vydala do tratě jako sedmá startující a jízdu dokončila na 1. místě, s více jak sekundovým náskokem. Tento čas se nakonec ukázal jako nejrychlejší, a tak Kája tentokrát mohla slavit svoje první vítězství v republikovém závodě.
Třetí den byl v plánu vyřazovací závod na Stohu, který se jel také jako MČR. Tohoto závodu se již Dana nezúčastnila, protože odjela na závody ve skicrossu na Soláň.
Vyřazovací závod se jede tak, že po prvním kole postupuje prvních 30 lyžařů, následně po druhém kole prvních 15 a pak se jede na nejrychlejší čas v obráceném pořadí, kdy se časy z předešlých kol nesčítají.
Kája v prvním kole zajela čas na 10. místě a v druhém na 5. místě a s přehledem postoupila do finálové jízdy. Svoji finálovou jízdu dokončila na prvním místě a netrpělivě čekala v cíli, jak si povedou její soupeřky. Po zaváhání 4. a pomalejší jízdy 3. a 2. soupeřky, pak Kája už čekala jen na poslední jízdu závodnice, která nakonec dokončila jízdu pomaleji o 0,03 s a to znamenalo, že se Kája stala Mistryní ČR mladšího žactva.
Kája se svými dosaženými výsledky nominovala na Mezinárodní závody žactva „SKIINTERKRITERIUM" 2019 na Slovensku a v ČR, jako členka výběru reprezentace A týmu. Její první závod na mezinárodní úrovni se jel na Vrátné na Slovensku, kde svoje nejlepší závodnice vyslalo více jak 18 států. Závody se jely v obřím slalomu a slalomu, na perfektně připravené a technicky velmi náročné, tvrdé sjezdovce. Obří slalom se jel jako jednokolový a Kája ho dokončila na pěkném, vyhlašovaném 6. místě. Druhý den slalomu se Káji tolik nepovedl a po zaváhání v prvním kole, který ji odsunul na předposlední místo, skončila nakonec 26. Hned další den se přemístila na další mezinárodní závody do Říček, kde se také jely oba závody v obřím slalomu a slalomu. V prvním kole obřího slalomu Kája zaznamenala pád, ale velmi dobrou jízdou v druhém kole, si polepšila na 27. místo. Druhý den ve slalomu závod dokončila na slušném 8. místě, jako nejlepší česká závodnice. Závěrem je potřeba říct, že Kája hlavně získala další cenné zkušenosti na tratích, které byly pro ni jedny z nejtěžších.2019-01-22 19 15 152019-01-22 11 29 01

Ski areál Fajtův kopecVelké Meziříčí
  • Výborné napojenína dálnici D1
  • 3 sjezdové tratěk dispozici
  • Délka svahu430 m
  • 200 parkovacích
    míst
    u sjezdovky
  • Rozhlednapřímo u svahu
  • Restauracea ubytování
Provozovatel

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o. Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

Kontakt

+420 566 523 458 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Buďte s námi v kontaktu
Sledujte náš
facebook

F

Mediální partneři
Hitrádio VysočinaRádio Kiss HadyRádio KrokodýlMusic DataVelkomeziříčskoTopkarmotoMoravská televize
Partneři projektu
Evropské strukturální a investiční fondyKraj VysočinaFond Vysočiny
Nahoru