Závody Veroniky Čamkové ve Val Gardeně

47137303 738608493161780_3785466436755914752_nO víkendu se konaly fisové závody v italské Val Gardeně. Zastoupení v těchto závodech měl i Ski Klub Velké Meziříčí a to v podání Veroniky Čamkové.
Závody probíhaly za krásného počasí v termínu od 1. až 3. prosince. V prvním dnu proběhly tréninky a první chlapský závod. Druhý den se do závodu vrhly i ženy. Na startovní listině bylo okolo 160 mužů a 70 žen.
S posledním číslem se do závodu pustila i reprezentantka Ski Klubu Velké Meziříčí Veronika Čamková. Byl to pro ni první sjezd v životě, proto se jako bezbodová závodnice zařadila až na konec startovní listiny. V prvním závodě obsadila 15. místo se ztrátou necelých dvou vteřin. V druhém závodě, který se startoval až po odjetí druhého mužského závodu, zaútočila Veronika na vedoucí pozice. Po výborné jízdě obsadila 3. místo se ztrátou 0,60 setin na vítězku. V závodech si vyjela v průměru 62 fis bodů, což je stejné, jako má například Kateřina Pauláthová. Poslední den v super obřím slalomu obsadila Veronika 22. místo a vylepšila si své bodové maximum.
„ Po odjetí prvního tréninku jsem zjistila, že to není tak těžký, jak jsem to čekala. Přece jenom je to o dost rychlejší než SG, ale bavilo mě to. Říkala jsem sama sobě, že v závodě se toho nesmím bát a napálit to. Po prvním závodě, když jsem dojela do cíle a viděla, že jsem s posledním číslem dojela jako patnáctá, tak jsem byla příjemně překvapená. Na videu mezi závody jsme však s trenérem Lubošem Buckem našli drobné chyby jak v postoji, tak i ve vedení stopy. Dali jsme si jasný cíl: odstranit chyby a užít si to.
V druhém závodě jsem stála na startu a úklidová četa začala sbírat tyče a poklízet sítě okolo tratě. Tak jsem se jen přihlásila, že ještě jsem na startu já. Všichni se zasmáli, omluvili se a nechali mě odstartovat. Trať byla už dost rozbitá, ale snažila jsem se držet mimo vyjeté koleje a díry a hlavně plnit to, co jsme si řekli s trenérem. Dojela jsem do cíle a na tabuli svítilo, že jsem třetí. Nevěřícně jsem koukla do chumlu českého týmu, kde kamarádky zvedly ruce a začaly křičet. Tak jsem je zvedla taky a začala se radovat. Trochu mě mrzelo, že jsem odsunula z třetího místa skvělou kamarádku Kláru Pospíšilovou, ale večer mě zase ona porazila v kartách, tak jsme si kvit.
Doufám, že se mi v dalších závodech bude znova dařit a zejména na Univerziádě, která je letos v ruském Krasnojarsku na konci února".47350061 1914177448697844_5955733245583687680_n47271333 327653011164360_670237278697684992_n