Finále POH v Říčkách

ricky-oh-12V sobotu 12.3.2016 se v Říčkách konalo finále Poháru Orlických hor. Někteří naši závodníci přijeli do tohoto střediska již v pátek, aby si zvykli na černou závodní sjezdovku.

Další den se již jel samotný závod. V přípravce velmi mile překvapil Pavel Bartoš, který se poprvé na POH dostal do TOP 10, když skončil osmý. Verča Švandová i Tomíno Malec byli potom 11. a Marie Bartošová 22. V předžactvu jsme měli 3 zástupkyně – Kája Balejová skončila 13., Dana Harvey s pádem 17. a Natálie Malcová, bohužel taktéž po pádu, do cíle nedojela.

Žákovské kategorie měly již 2 kola. Skvělý výkon předvedla Kateřina Neumanová, která po součtu obou kol obsadila 4. místo. Dále Hanka Krčálová byla 7., Žaneta Vrábelová 9., Tamara Bočková 12. a Ondřej Fischer 13.

Celkové výsledky POH

Ihned po závodu v Říčkách bylo také vyhlašováno celkové pořadí POH v letošním roce, ve kterém se odjelo celkem 5. závodů. Z Velkomeziříčských lyžařů se nejlépe umístila Natálie Malcová. Před finálovým závodem byla na 6. místě, pouhé 4 body od 5. místa. Následný pád v závodě ji bohužel odsunul na 7. místo. I tak jí patří velká gratulace. Do nejlepší desítky se potom dostala ještě na 10. místě Tamara Bočková.

Celkové výsledky (umístění mezi prvními dvaceti):

Natálie Malcová (7. místo), Tamara Bočková (10.), Veronika Švandová a Žaneta Vrábelová (obě 12.), Kateřina Neumanová (13.), Tomíno Malec (15.), Karolína Balejová a Hanka Krčálová (obě 19.), Dana Harvey a Klára Sikorová (obě 20.).

Závod v Říčkách udělal tečku za desátým ročníkem Poháru Orlických hor. Všem našim závodníkům patří veliké díky za reprezentaci oddílu i města. Díky patří samozřejmě také trenérům a rodičům. Všichni už se určitě těšíme na krásné léto plné odpočinku a v lednu na Červené Vodě opět nashle při dalším ročníku POH.

ricky-oh-01ricky-oh-02ricky-oh-03ricky-oh-04ricky-oh-05ricky-oh-06ricky-oh-07ricky-oh-08ricky-oh-09ricky-oh-10ricky-oh-11