RKZ Albrechtice n. J.

rkz-albrechtice-01Dne 8 a 9. ledna vyjeli mladší žáci na republikové závody v malé skupině.

První den se jel supr G (SG), kde si Filp s Kačkou nasadili poprvé dlouhé lyže a jeli hned závod a to bez tréninku. Cílem bylo se vejít do dvacítky. Filip Vošmera 16. místo a Kateřina Neumanová 18. místo.

Nejlépe si vedla Klára Sikorová ,která má letos nejvíce najeto a vyjela si krásné 13. místo.

Druhý den se jel obří slalom (GS), kde byla velmi těžká trať díky oteplení a dešti se v trati udělala velká koryta. Nejlépe si vedl Filip Vošmera i po velkých problémech v trati ,které ustál na jedné lyži obsadil pěkné 17. místo. Kateřina Neumanová obsadila 29. místo a Klára Sikorová 41. místo.

V každé kategorii jelo kolem 50 závodníků. Všichni tři zvládli závody na výbornou a patří jim pochvala. Mají vyjeté první letošní bodíky a hned na úvod jsou velmi slušné. Příští RKZ se chystají v Peci pod Sněžkou.